• 30.11.11, 15:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kaspersky avaldas Eesti infoohtude statistika

Andmeturbefirma Kaspersky Lab avaldas portaalis securelist.com/en statistika, mis võimaldab reaalajas saada infot viirusohtude kohta maailma eri regioonides, sealhulgas Eestis.
Värviline interaktiivne maailmakaart kuvab rünnakud kasutajate arvutite vastu – alates ohutust rohelisest kuni tumepunaseni, mis teavitab tõsisest epideemiast. Näiteks liigutades hiirekursori Eesti peale, võib näha viirusohtude üldtaset. Riigile klikates näidatakse üksikasjalik statistika mingi ohu kohta ning lisaks ohtude TOP10 teatud ajavahemikus.
"Ohtude avastamine ja võitlus nendega pole võimalik ilma võimsa statistikavahendita, mis põhineb miljonitelt kasutajatelt saadud andmetel. Meie pilveturbesüsteem Kaspersky Security Network lubab mitte ainult blokeerida uusi ohte, vaid selgitada reaalajas välja suvalised lokaalsed ja globaalsed juhtumid," ütles Kaspersky Labi viirustõrje peaekspert Aleksandr Gostev.
"Varem olid need andmed kättesaadavad vaid meie ekspertidele, kuid nüüd on meil hea meel neid esitleda kõigile, kellele need võiksid huvi pakkuda: alates massiteabevahenditest kuni infoturbespetsialistideni," lisas ta.
Statistiliste andmete kuvamiseks kasutatakse teenuse Kaspersky Security Network (KSN) pilvesüsteemi, mis ühendab maailmas üle 50 miljonit arvuti, kuhu on paigaldatud Kaspersky hübriidviirustõrjeprogrammid. Viimased teatavad KSNile kõikidest nakatamiskatsetest ja sellise info vahetus teiste KSNis osalevate arvutitega võimaldab saavutada kiire kaitse ka uusimate viiruste eest, teatas ettevõte.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.04.25, 14:28
IT-mammutprojektid ei kuku läbi, vaid keegi rikub need ära
IT-projektide juurutus ei ole sprint, vaid maraton. Kui ettevõte alustab uue ERP- või muu IT-lahenduse juurutamist, loodetakse sageli, et kõik õnnestub kohe esimesel katsel. Statistika aga näitab, et ligi 60% projektidest ei takerdu mitte tehnoloogia, vaid inimeste tõttu. Mis põhjustab tõrkeid ja kuidas neid ennetada?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele