4 juuni 2012

Algab TEO LT aktsiate ülevõtmispakkumine

Homsest kuni 29. juunini kestab Skandinaavia telekomikontserni TeliaSonera ülevõtmispakkumine Vilniuse börsifirma TEO LT aktsiatele.

TeliaSonera maksab aktsia eest 0,637 eurot ehk sama hinda, millega ta on juba alates 8. maist aktsiaid börsisüsteemis kokku ostnud.

TeliaSonera on teinud läbi ajaloo TEO LT aktsiatele mitmeid ülevõtmispakkumisi.

Praeguse pakkumise ajendiks oli Leedu telekomifirma üks suurimaid aktsionäre East Capital, mis müüs 8. mail TeliaSonerale maha 7,87% telekomifirmast ning tõstis seeläbi oma osaluse ettevõttes 76,17%ni.

TeliaSonera vabatahtlikus ülevõtmispakkumises on kirjas, et  pakkumine tehakse 128,63 miljonile aktsiale, millest võib järeldada, et Skandinaavia telekomifirma käes on hetkel 83,44% Leedu börsifirmast.

Juhul kui TeliaSoneral õnnestub pakkumise järgselt enda kontrolli alla saada üle 95% aktsiatest, kaalutakse ülejäänud aktsiate kohustuslikku ülevõtmist, pärast mida lahkuks ettevõte tõenäoliselt ka börsilt.

TEO LT on olnud eestlastele üks populaarsemaid välisaktsiaid. TeliaSonera viis Eesti Telekomi Tallinna börsilt minema 2010. aasta alguses.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821