• 28.06.12, 00:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Google esitles oma tahvelarvutit

Google toob turule Apple’i ja Amazoni’i tahvelarvutitega konkureeriva „Nexus 7“ tahvelarvuti.
Google’i tahvelarvuti „Nexus 7“ sündis koostöös Taiwani päritolu ettevõtte Asusega, vahendas finantsuudisteagentuur Reuters.
Nexus 7 hind algab 199 dollarist ning seda peaks olema võimalik soetada alates juuli keskpaigast. Võrdluseks võib tuua, et konkurendi Apple’i tahvelarvuti iPad’i kõige uuema versiooni hinnad algavad 499 dollarist.
Nexus 7 töötab Android 4.1 peal, mille puhul on tegemist kõige uuema Google’i operatsioonisüsteemiga, koodnimega „Jelly Bean“. Uuel tahvelarvutil on kaks kaamerat, nii ees- kui tagaküljel, 7-tolline ekraan, NFC tehnoloogia ning nii YouTube’i kui ka Google Play videote mängimiseks loodud teenus.
Androidi puhul on tegemist nutitelefonide kõige populaarsema tarkvaraga, kuid tahvelarvutite turul jääb Google’i Android alla Apple’i operatsioonisüsteemile iOS.
Analüütikute sõnul on just uue tahvelarvuti teenuste arv see, mis pakub turuliidrile Apple’ile konkurentsi ning kliente loodetakse meelitada väiksema hinna ja vidinate rohkusega.
Google’i sõnul käivitatakse päevas 1 miljon seadet, millel jookseb nende tarkvara, Android.
Google’i aktsia hind lõpetas päeva +0,82%, 569,3 dollari peal.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.04.25, 12:48
Ära maga maha: Euroopa väärtuslikeim börsifirma korraldab Eestis olulise sündmuse
Värskelt Euroopa kõige väärtuslikumaks börsifirmaks kerkinud Saksa tarkvaraarendaja SAP korraldab Tallinnas sündmuse – SAP Innovation Day Estonia, kus jagatakse soovitusi ning viise ettevõtte kasvuks ning kuidas panna AI ja kaasaegne andmeanalüüs konkurentsieelisena kõige efektiivsemalt tööle.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele