„Selgitustöid tuleb LeadGidil veel palju teha,“ märkis Talve.
Kas Eestis on internetireklaami mudelile CPA turgu, vastas Talve, et Eestis ei saa rääkida peenematest mudelitest, sest mõnele turundusjuhile peab jätkuvalt seletama sedagi, et internetile kui turunduskanalile tasuks ka tähelepanu pöörata. „Siin läheb aega, et turundusjuhtidele mudeleid täpsemalt selgeks teha. Ma ei usu, et toimub kiire murrang ja hakatakse ühte mudelit kasutama,“ selgitas Talve.
Eestis on internetiturundus mahajäänud, sest ülikoolides ei ole see õppekavas. Selles vallas tegutsejad on ise ennast üles töötanud, lisas Talve. Tema sõnul näitas viimane kriis seda, et ettevõtted hakkasid rohkem mõtlema oma reklaamikanalite peale. „Mida aeg edasi, seda rohkem tahetakse ka veebis saada müügipõhist hinnastamist,“ lausus Talve.
Müügipõhist hinnastamine on Talve sõnul keeruline teema ja paljud agentuurid ei ole sellega kaasa läinud. „Meil tuleb jätkuvalt rääkida sellest, mis vahe on tava- ja internetimeedial,“ sõnas Talve.
Mis on mis:
CPA tähistab väljendit Cost Per Action, mis tähendab "maksa tulemuste eest". Internetireklaami mudelit CPA peetakse täna üheks kõige tõhusamaks. Reklaamija ei maksa klikkide või kuvamiste eest, vaid iga tarbija konkreetse huvi eest toodete või teenuste vastu.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb