Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Valminud on e-õpilaspileti rakendus
Tiigrihüppe Sihtasutus on loonud elektrooniliste võimalustega õpilaspileti, mille kasutamist piloteeritakse 2012. aastal Tallinna Reaalkoolis ja Tallinna Ühisgümnaasiumis.
E-õpilaspileti rakendusvõimalused hõlmavad uste läbipääsusüsteeme, toitlustuse arvestust sööklates, laenutuste arvestust raamatukogudes ja sõiduõiguse tõendamist ühistranspordis.
Koolil on võimalus e-õpilaspiletid kasutusele võtta lisaks ka näiteks printerite ja paljundusmasinate kasutamise reguleerimiseks, koolikappide haldamisel, joogiautomaatides jne. E-õpilaspileti kasutusalasid on võimalus tulevikus laiendada veelgi. Võimalus on näiteks sama kaardisüsteemi juurde liitaka spordikeskuste ja muuseumide külastamise piletisüsteemid vms.
Õpilaspilet toimib Tallinnas ja Harjumaal ka ühistranspordi kaardina, millele on võimalus internetis sõiduõigust peale laadida.
E-õpilaspiletit ühistranspordi kaardi asemel kasutavad lisaks ülaltoodud kahele koolile Jüri Gümnaasium, Tabasalu Gümnaasium, Keila Kool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Saue Gümnaasium. Loomulikult võimaldab kaart tõendada õpilase staatust kõikjal mujal ilma elektroonseid funktsioone kasutamata.
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendused, näiteks allahindluste ja lao optimeerimine, aga ka senise käsitsitöö automatiseerimine.