Autor: Fredy-Edwin Esse • 17. oktoober 2012

IBM valmistas paraja pettumuse

Maailma suurim arvutiteenuste pakkuja International Business Machines kukkus järelturu kauplemises üle 3%, kuna teatas ootustele selgelt alla jäänud kolmanda kvartali tulemustest.

USA tehnoloogiahiiu käive kukkus aastatagusega võrreldes 5,4% võrra, 24,7 miljardi dollarini. See jäi selgelt alla Bloombergi küsitletud analüütikute 25,4 miljardi dollarilisele prognoosile.

IBMi kolmanda kvartali kasum ilma erakorraliste kuludeta tõusis aga 5%, 4,2 miljardi dollarini ehk 3,62 dollarini aktsia kohta. Analüütikud prognoosisid keskmiselt 3,61 dollarit aktsia kohta.

Firma tõi nigelate tulemuste põhjuseks majanduse aeglustumise, seda eriti Põhja-Ameerikas, mille tulemusel lükkasid kliendid tarkvaratehinguid edasi ning ei sõlminud piisavalt uusi teenuste lepinguid.

"Tegelik makromajanduslik keskkond on ilmselt nõrgem, kui me arvasime," ütles Edward Jones & Co analüütik Josh Olson Bloombergile. "Ajal, kui suurkonkurent Hewlett-Packard on restruktureerimisel, võiks eeldada hoopis tõusu. Käive valmistas pettumuse.

Konverentskõnes analüütikutele ütles IBMi finantsdirektor Mark Loughridge, et eriliselt nõrk oli kvartali viimane kuu Põhja-Ameerikas.

Investorid tulemust ei tervitanud ning järelturu kauplemises kukkus ettevõtte aktsia New Yorgi börsil 3,41% jagu, 203,80 dollarini. Sel aastal on firma aktsia tõusnud 14,75%.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112