Infotehnoloogiasektor vaevleb alalise töötajate puuduse käes, sest vajalikku hulka inimesi, keda spetsialistidena tööle oodatakse, pole meil endal täies mahus kuskilt võtta, kinnitab Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane.
"Eriti valusaks muutub probleem lähema paari aasta jooksul, kui väheneb ülikooliealiseks saavate inimeste arv," prognoosib Laane Eesti Päevalehe arvamusartiklis. "See tähendab, et infotehnoloogiasektori kasv ja innovatsioon aeglustub. Ainsaks valikuks jääb välismaise tööjõu senisest suurem Eestisse lubamine. Need inimesed pole odav tööjõud, vaid kõrgelt kvalifitseeritud ja kõrgepalgalised spetsialistid, kelle töötasuga kaasneb ka oluline laekumine riigieelarvesse."
Laane lisab, et Skype’i Tallinna-kontoris, Euroopa suurimas Microsofti arenduskeskuses, on juba praegu viiendik töötajaid välismaalased. "Hirm, et „meie töökohad” ära võetakse, on alusetu – need töökohad jäävad muidu lihtsalt täitmata, sest vabu kohti on rohkem kui potentsiaalseid töötajaid. Teisalt on välismaalaste jaoks küsitav ka Eesti atraktiivsus töökohana – kui kaasa kolib pere, siis mida hakkab tegema elukaaslane ja millisesse kooli või lasteaeda panna laps? Probleem on suurem kui ainult töölubade seadus," märkis Laane.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?