Google omandas Seattle'i idufirma Wavii, mis lõi uudiste kokkuvõtteid valmistava rakenduse, vahendas Reuters.
Teemaga kursis oleva isiku sõnul tegi Google eduka pakkumise pärast Apple'i ostuhuvi Wavii vastu, et integreerida idufirma loomulik keeletehnoloogia Apple'i häälega käivitatavasse tarkvaraprogrammi Siri. Allikas soovis jääda anonüümseks, kuna tehing ei ole veel avalikustatud.
Wavii rakendus lühendab artiklid mitmeks kergesti loetavaks lõiguks. Idufirmale kuulub patenteeritud algoritm, mis suudab keerulised uudislood muuta paarisõnalisteks lauseteks.
Wavii investorite hulka kuulusid Paypali kaasasutaja Max Levchin ning endised juhtivtöötajad Dave Morin Facebookist ja Fritz Lanman Microsoftist.
Väärtpaberibörsil Nasdaq kohaliku aja järgi kell 11:54 (Eestis kell 18:54) tõusis Google Inc 1,01%. Aastaga on ettevõtte aktsiahind kerkinud 35,47%.
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.