Autor: Sirje Rank • 5. mai 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Korrakaitse ootab Google’ilt ja Twitterilt enam koostööd

Bostoni maratonil toimunud pommiplahvatuste järel on Google, Twitter ja isegi mitmed Silicon Valley alustavad ettevõtted suureneva surve all, et nad teeksid politsei ja FBIga enam koostööd.

USA Kongressilt oodatakse seaduse kaasajastamist, mis sunniks kommunikatsiooniteenust pakkuvaid firmasid toodetesse sisse ehitama jälgimist võimaldavaid seadmeid, vahendab Bloomberg.

„Meil ei ole sellist tehnoloogiat, mis võimaldaks meil kõige toimuvaga kursis olla,“ ütles politseijuhtide rahvusvahelise assotsiatsiooni juht Peter Modafferi. „See ei puuduta ainult sidefirmasid, peale selle on Twitter ja hulk muid võimalusi omavaheliseks suhtlemiseks.“

Apple’ilt saadud andmed asukoha määramiseks ja nutitelefoniga tehtud pildid aitasid kätte saada Bostoni maratoni pommipanijad.

Privaatsuse kaitsjad ja internetifirmad sõdivad survele vastu, väites muuhulgas, et sellise „tagaukse“ sisseehitamine võib neilt kliente viia ning avada ukse küberrünnakuteks.

USA korrakaitseametid nõuavad sotsiaalmeedia firmadelt andmeid järjest sagedamini. Google (koos Youtube’iga) näiteks sai läinud aasta teisel poolel 8438 taotlust, Twitter 815. Microsoft sai mullu 11 073 taotlust ning firma allüksus Skype 1154 taotlust. Microsoft rahuldas kohtu kaudu info nõude 13,9% juhtudel, Skype andmeid ei väljastanud. Facebook selliste infotaotluste kohta infot ei anna.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755