Taasiseseisvumispäev 20. augustil tekitab küsimusi esmaspäevase tööpäeva pikkuse kohta.
Töölepingu seaduses §53 on toodud tähtpäevade lühike loetelu, mil tööaeg on lühendatud seaduse kohaselt. Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendab tööandja kolme tunni võrra. lühendatud tööpäeva, on 2013. aasta sügis/talvel järgmised:
Seega puhkepäevad rahvus- ja riigipühade tõttu, mille eel ei kohaldata
• 20. august – taasiseseisvumispäev (teisipäev)
• 25. detsember – esimene jõulupüha (kolmapäev)• 26. detsember – teine jõulupüha (neljapäev)
Lühendatud tööpäevad 2013 sügis/talvel on:
• 23. detsember (esmaspäev), sest 24. detsember on jõululaupäev (teisipäev)• 31. detsember (teisipäev), sest uus aasta esimene päeva on riigipüha
Riigipühal tehtava töö hüvitamine on reguleeritud Töölepinguseaduses §45:
(1) Kui tööaeg langeb ööajale (kell 22 kuni 6), maksab tööandja töö eest 1,25-kordset töötasu, kui ei ole lepitud kokku, et töötasu sisaldab tasu ööajal töötamise eest.(2) Kui tööaeg langeb riigipühale, maksab tööandja töö eest 2kordset töötasu.(3) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida ööajal või riigipühal tehtava töö hüvitamise lisa vaba aja andmisega erinevalt paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatust.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.