Raido Neemre • 7 märts 2014

Bitcoini looja elab Californias erakuelu

Intellektuaal, kes on virtuaalraha taga, on elus, terve ja elab eraklikku elu Californias, selgub Newsweeki teadaandest.

Vastupidiselt meedia teadetele, mille kohaselt Nakamoto oli 20-aastase imelapse pseudonüüm, on tegelikult tegemist 64-aastase budismi preestri pojaga, kes ei ole oma sünninime kasutanud peaaegu 40 aastat, vahendab Newsweek.

Jaapanlast kirjeldatakse perekonna ja tuttavate poolt kui tujukat ja saladuslikku meest, kes on karjääri teinud korporatsioonides ja sõjaväes.

Bitcoini looja vend, Arthur Nakamoto, sõnas Newsweekile, et arendaja näol on tegemist suurepärase inimesega, kes töötas “salastatud asjadega”.

Ajakiri pani kokku mitmeid vihjeid, mis juhatasid Nakamotoni, kes elab tagasihoidlikku elu Temple Citys, Los Angeleses. Kuulujuttude kohaselt omab ta 4% virtuaalrahast, mis on väärt sadu miljoneid dollareid paberrahas.

Virtuaalraha on entusiastide hulgas, kes on paberraha suhtes skeptilised, muutunud äärmiselt populaarseks. Bitcoin on muutunud järjest vastuolulisemaks, seda eriti peale Mt.Goxi panktrotti ja suurenevale murele selle üle, et see on muutumas haavatavamaks varguste, pettuste ja ebasesdusliku kasutamise suhtes.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112