Hiina riiklik meedia süüdistab USA tehnoloogiaettevõtteid nagu Apple, Google, Facebook ja paljusid teisi jälitustegevuses ja saladuste varastamises.
USA ettevõtted nagu Yahoo, Cisco Systems, Microsoft ja Facebook ähvardavad Hiina küberjulgeolekut ning kohalikke internetikasutajaid, kirjutas Hiina riiklik ajaleht People’s Daily oma blogipostituses.
„USA ettevõtted nagu Apple, Microsoft, Google, Facebook ja teised töötavad koordineeritult Hiina jälgimisprogrammis,“ lisas ajaleht.
Veel ei ole teada, mis tekitas hiinlastes pahameelt või millise informatsiooni varastamisega on USA ettevõtted hakkama saanud.
Süüdistused algasid Edward Snowdeni paljastustega, kus ta avaldas dokumente USA laiaulatuslikest spionaažiprogrammidest. Väidetavalt said USA julgeolekuteenistused interneti jälgimisprogrammi PRISM raames Google’ilt ja Apple’ilt informatsiooni.
Sellest ajast peale on Hiina riiklikud firmad hakanud loobuma USA firmade teenustest. IBMi, Oracle, Cisco ja paljude teiste asemel on hakatud kasutama rohkem kodust tehnoloogiat.
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.