Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kuulutab välja esimese üle-eestilise ProgeTiigri konkursi „Tuleviku õpperuum 2050“, kus kõik õppijad vanuses 5-19 aastat saavad programmeerida, roboteid ehitada, äppe ja muud põnevat luua.
„ProgeTiigri õpilaskonkursiga soovime lastele ja noortele anda võimaluse oma loovtööoskusi tehnoloogia valdkonnas demonstreerida, nii nagu seda saab teha näiteks muusikas, kunstis ja spordis,“ sõnas ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. „Kindlasti on palju neid lapsi ja noori, kes kodus iseseisvalt midagi nokitsevad ja ehitavad, kuid loodut laiemalt jagada ei saa. Konkurss annab tehnoloogiahuvilistele võimaluse oma loovtöid näidata ja tunnustust saada.“
Konkursil osalemiseks peab esitama loovtöö, mis kuulub ühte järgnevaist kategooriatest: arvutianimatsioon või -mäng, robotid ja tuleviku õpperuum, muusikapala „Koolikell", 3D graafika, mobiilne äpp. Konkursi teemasid toetavad programmi raames loodud materjalid, mis on üleval
www.progetiiger.ee.
Maakondlikesse eelvoorudesse registreerimine toimub 15.-29. septembrini.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) ProgeTiigri programm on keskendunud tehnoloogiahariduse lõimimisele õppetöösse, eesmärk on äratada õppijates huvi inseneriteaduste, disaini, tehnoloogia ja IKT valdkondade vastu ning toetada laste tehnoloogilist mõtlemist ja taipu, et neist saaks tehnoloogia loojad mitte ainult tarbijad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.