Merlin Mägi • 14. november 2014
Jaga lugu:

SignWise ühildab Apple`i OS X-i ID-kaardi tarkvaraga

Novembri alguses avalikustatud Apple’i uue operatsioonisüsteemiga OS X 10.10 Yosemite ei toimi Eesti ID-kaardi tarkvara mõned funktsioonid. Lahenduse saab erasektorist.

Hetkel ei saa Apple'i arvutitega, millel peal uus tarkvaraversioon Yosemite ID-kaardiga anda digiallkirju, ei toimi ID-kaardi PIN-koodide muutmine ega õnnestu lukku läinud kaardi avamine. Probleeme esineb ka internetipangas, e-maksuametisse sisse logimisel ja e-allkirjade andmisel.

Eesti idufirma SignWise on välja arendanud e-teenuse, mis võimaldab ilma lisatarkvara allalaadimata digiallkirja nõudvaid dokumente turvaliselt allkirjastada ja välja jagada. Teenuses kasutatav plugin tagab sujuva suhtluse Apple’i kõige uuema operatsioonisüsteemiga Yosemite.

Apple pakub oma arvutitele internetist tasuta allalaaditavat operatsioonisüsteemi, millel arvutis olev tarkvara töötab. See tähendab, et Apple’i arvutite kasutajad saavad tarkvara uuendada sõna otseses mõttes üleöö. on testimise faasis.

Eesti riik tellib ID-kaardi tarkvara uuendusi regulaarselt kaks korda aastas.  ID-kaardi tarkvara järgmist versiooni, mis toetab ka Yosemite tarkvaraversiooni on oodata detsembriks. Baastarkvara beetaversioon

Eesti idufirma SignWise on välja arendanud siseriiklikuks ja piiriüleseks kasutamiseks mõeldud isikutuvastuse, elektroonilise allkirjastamise ja e-allkirjade valideerimise lahenduse, mis võimaldab dokumente turvaliselt üles ja alla laadida, e-allkirjastada ning neid välja jagada.

SignWise’i isikutuvastuse, elektroonilise allkirjastamise ja e-allkirjade valideerimise lahendus on täna kasutusel 7 riigis: Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Belgias, Šveitsis ja Aserbaidžaanis.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee