Autor: Merlin Mägi • 23. jaanuar 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Microsoft: pilvetehnoloogia ebaturvalisus on müüt

ITuudised uuris Microsoftilt kui ühelt globaalselt pilveteenuste pakkujalt, miks peetakse pilve ebaturvaliseks ning millistel põhjustel peaks üks ettevõte pilve kolima.

„Tihti küsitakse ja kaheldakse, kas andmete pilves hoidmine on turvaline, aga sellisteks kahtlusteks ei ole põhjust,“ räägib Microsofti pilvelahenduste Baltikumi turundusjuht Linas Peciura. „Andmekeskustele on kohaldatud kõrged turvanõuded, nii füüsilised kui ka tehnilised. Rakendame oma klassi parimaid krüptimismeetodeid, kasutades turvalist võtmehaldust (Perfect Forward Secrecy – PFS) ning krüptime kõik kliendiandmed ja kogu suhtluse krüptimistehnoloogia TLS (Transport Layer Security) abil. Kliendiandmete krüptimist arendatakse pidevalt ja nii nagu arenevad häkkerite katsed murda läbi turvalahendustest, jätkab Microsoft turvameetmete arendamist pahatahtlike rünnakute tõrjumiseks“.

Peciura sõnul 2013. aastal Microsofti poolt tellitud analüüsi tulemused (Barriers to Cloud Adoption study, ComScore, September 2013), milles uuriti pilve kasutuselevõtmisega seotud muresid ja reaalsust ettevõtetes, näitasid, et pilv pakkus suuremat turvalisust kui see oli tagatud ettevõtte serverites. „94% vastanutest kinnitasid, et pilv pakkus täiendavaid turvalisuse elemente, mida ettevõttes varem ei olnud ning 62% vastanutest märkis, et pilv pakkus täiendavat andmekaitset,“ märkis Peciura.

Miks pilve peale kolida?

Põhiline eelis, mis räägib pilvetehnoloogia kasuks on Peciura sõnul kulude kokkuhoid. „Organisatsioonid ei pea enam ise investeerima IT-võimekuse loomisse algusest peale, nagu näiteks serveripargi rajamisse või viimasega kaasnevasse jahutus- ja küttesüsteemi. Pilvega on andmete hoiustamise ressurss odavam, rikkalikum ja kohe saadaval ning lihtsalt on võimalik luua just oma ettevõtte vajadustest lähtuvaid rakendusi. Ettevõtte-sisese serveri korral luuakse serveri võimekus prognoositud vajadusest lähtuvalt, samuti jäetakse kasvuruumi. Kuniks see kasv kätte jõuab seisab see võimekus jõude. Ettevõttel tuleb aga jätkuvalt tasuda serveri ülalpidamise ja energiatarbimisega seotud kulud. Pilves tasud sa alati vaid tarbitava mahu eest ning seda mahtu on võimalik kergelt muuta, vastavalt ettevõtte vajadustele,“ selgitab Peciura.

Teiseks eelisena toob Peciura välja aja kokkuhoiu. „Pilve kasutuselevõtuga on ettevõttel võimalik optimeerida IT-le ja raamatupidamisele kuluvaid ressursse, investeerida enam  põhitegevusse ja kogu tööprotsessi kiirendada. Tänu pilvele hoiab ettevõte kokku aega, mis kulub sisemistele uuendustele ja uute funktsionaalsuste loomisele.“

Kolmandaks eeliseks on pilve turvalisus. „Olen kokku puutunud klientide muredega, mis on seotud näiteks võimaliku teenusekatkestusega, õiguslike nüanssidega või latentsusega andmete ülekandmisel. Samas teenusekatkestusi võib samas ette tulla mis tahes andmetöötluskeskkonnas – nii oma serverites kui ka kaugteenustes. Seetõttu on tähtis, et teenusepakkujad on rünnakute vastu kaitstud ning neil on kindlad varuplaanid, et teenused võimalikult kiiresti taastada. Näiteks Microsofti Azure’i pilves varundame failist kolmekordse koopia. Kui ühe koopiaga midagi juhtub, loob platvorm taas uue varukoopia. Peale selle varundab Azure’i pilveplatvorm failist kolmekordse koopia samas regioonis paiknevas Azure’i andmekeskuses, mis kahtlemata toetab äri järjepidevust ja võimaldab andmed õnnetusjuhtumite korral kiirelt taastada."

Microsoft Azure pilveplatvorm on kättesaadav 140-s riigis ning seda kasutab üle maailma üle 300 000 kasutaja.

Põhjaliku ülevaate pilvetehnoloogiast ning sellega seotud võimalustest saate 19. veebruaril toimuval "PILVEKONVERENTSIL 2015 - pilveteenus kui ettevõtte kasvumootor"Koht: Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskus

Konverents käsitleb pilvetehnoloogia trende, pilvetehnoloogia võimalusi ja väljakutseid organisatsioonides ning IT-juhtimise muutuvat rolli. Räägime pilvetehnoloogia turvalisusest ning tutvustame pilvetehnoloogia projektide kogemuslugusid Eestis.

PÄEVAKAVA09.00 – 09.30 Konverentsile registreerimine ja hommikukohv

09.30 – 09.45 Moderaatori avasõnad, sissejuhatus ja päevakava tutvustus. Zone Media OÜ tegevjuht Riho Kurg

09.45 – 10.15 Pilvetehnoloogia trendid. (Esineja kinnitamisel) Eesti Telekomi IT teenuste juht Endo Viires Ekspress Digital OÜ tegevjuht Madis Tapupere

10.15 – 10.45 Millega tuleb arvestada pilveteenuse valikul?

10.45 – 11.15 Hübriidpilv kui kompromiss avaliku- ja privaatpilve vahel.

11.15 – 11.30 Kohvipaus

11.30 – 12.00 Turvalisest pilvest. Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peaarhitekt Andres Kütt SignWise tegevjuht Tiit Anmann Haigekassa IT osakonna juht Raimo Laus

12.00 – 12.30 Tundlike andmete käitlemine pilveteenuses Danske Bank`i näitel.

12.30 – 13.00 Ärikriitiliste protsesside talitluspidevus Digiretsepti näitel.

 13.00 – 14.00 Lõuna

14.00 – 14.45 Avatud ja suletud lähtekoodiga virtualiseerimistarkvarad. Red Hat müügijuht Põhjamaades ja Baltikumis Toni Willberg Fortumo arendusjuht Marek Laasik Zone Media tegevjuht Riho Kurg

14.45 – 15.30 Muutunud IT juhtimine pilveteenuste kasutuselevõtuga.

15.30 – 16.15 Kuidas teha pilveteenust Eestist ehk miks Zone ehitas taristu Amsterdami.

16.15 – 16.30 Kokkuvõte ja konverentsi lõpetamine

(km-ga 274,80 eurot). Alates 10. veebruarist kehtib täishind 295 eurot (km-ga 354 eurot)...

Konverentsi soodushind kuni 9. veebruarini on 229 eurot

Registreeri siin

Lisainfo: Merlin Mägi, telefon 6670 302 või kirjutades [email protected]

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755