Marymounti ülikooli tudengid osalevad 15. märtsini Tartu ülikoolis küberturvalisust käsitleval rahvusvahelisel täiendusõppeprogrammil, mille eesmärk on tutvustada e-valitsemist, e-hääletamist ja teisi e-teenuseid, mille poolest Eesti on maailmas tuntud.
„NATO küberkaitsekoostöö keskus, seal läbiviidavad uurimistööd ning Skype on täiendavad magnetid, miks Ameerika tudengid osalevad täiendusõppeprogrammil Eestis," rääkis Marymounti ülikooli grupijuht, professor Diane Murphy. "Samuti on oluline näha siinset ettevõtluskeskkonda, kust on saanud alguse paljud rahvusvaheliselt edukad infotehnoloogiaga seotud ettevõtted,“ jätkas Murphy.
Marymounti tudengid tutvuvad Eesti e-riigi eduloo, IT-valdkonna arengu ja küberkaitsega ning omandavad teadmisi praktilistel seminaridel ning kohtumistel ettevõtetes ja asutustes. Muuhulgas külastatakse NATO küberkaitsekoostöö keskust Eestis, Skype’i, Microsofti jt ettevõtteid Eestis ja Soomes.
Tartu ülikoolist viivad loenguid läbi tarkvarasüsteemide dotsent Raimundas Matulevicius, andmeturbe professor Dominique Unruh ning sotsiaalse kommunikatsiooni teadur Kristina Reinsalu.
Programmis osaleb 24 üliõpilast erinevatest riikidest, sh USA-st, Taist, Saudi Araabiast, Usbekistanist, Afganistanist, Eritrealt, Barbadoselt, Indiast ja Etioopiast.
Täiendusõppeprogramm on välja kasvanud Tartu ülikooli rahvusvahelisest suveülikoolist.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.