Merlin Mägi • 15 aprill 2015

2. mail toimuvad vabavaratalgud üle Eesti

Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liit koos vabatahtlikega ja Teeme Ära! talgupäeva meeskonnaga kutsub kõiki huvilisi talgupäeval, 2. mail 2015 osalema vabavaratalgutel.

Talgupäeval antakse uus elu aegunud tarkvaraga arvutitele. Oodatud on ka kõik tasulise tarkvara kasutajad, kes soovivad tutvuda kaasaegse vabavaraga.

Talgupäev ja vabavara kannavad samu väärtusi - annavad elurõõmu ja tugevdavad õlatunnet ning kutsuvad inimesi aktiivselt kaasa lööma ning panustama oma kogukonna ja ühiskonna heaks. Kui suletud ja omandusliku tarkvara litsentsid keelavad selle edasi jagamist ja lubavad kasutada vaid teatud arvu arvutitel vastavalt ostetud litsentsile siis vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara (e vabavara) litsentsid vastupidi julgustavad seda edasi jagama ja seeläbi aitama üksteist ning lubavad kasutada seda nii paljudel arvutitel kui vaja.

Talgutel kasutatavat vabavara kiirpaigaldust tutvustatakse 17.aprillil 2015 Tallinna Tehnikaülikoolis toimuval HITSA konverentsi "NUTT tuleb peale" raames.

Vabavara talgutele saab registreeruda lähimasse kohta siin.

 

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Silvian Karu
Silvian KaruReklaamimüügi projektijuhtTel: 5691 8931
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821