Jaga lugu:

Eesti arendab uudset e-kviitungi lahendust

Käimas on Eesti ja Norra ühisprojekt, mille käigus luuakse elektrooniline versioon traditsioonilisest paberkviitungist ehk e-kviitung.

Ühisprojekti konsortsiumisse kuuluvad Eestist Omniva, EMT, IKT Demokeskus, Trinidad Consulting ja Helesinine ning Norrast Authente.

Projekti juhtivpartneri Omniva juhatuse liikme Mait Sooaru sõnul aitab Eesti vanima ja Baltikumi suurima kasutajakogemuse disaini ettevõtte liitumine luua hästi toimiva ja lõpptarbijatest lähtuva teenuse.

Trinidad Consultingu juhtivanalüütiku Andrus Sarve sõnul panustavad nad projekti peamiselt kasutajanõuete analüüsi ning kasutajakogemuse disaini läbi. “Kahtlemata on tegu väga põneva projektiga, mis pakub väljakutseid nii meie kasutajakogemuse disaineritele kui ka süsteemianalüütikutele,” ütles Sarv.

E-kviitungi projekt on Eesti ja Norra ühisprojekt, mis annab tõuke e-kviitungi laienemiseks Euroopa Liidus. Projekti toetab EAS.

EAS toetab projekti Norra – Eesti toetusprogrammist “Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamine IKT abil” vastavalt projekti edenemisele. EAS-ile esitatud projekti kogumaksumus on 905 250 eurot, millest toetus moodustab 678 938 eurot.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee