Peaminister Taavi Rõivas arutas täna Eesti idufirmade esindajatega, kuidas koostöös nutikaid inimesi ja kõrge lisandväärtusega töökohti Eestisse tuua.

- Iduettevõtjad Stenbocki majas peaministriga kohtumas.
- Foto: Tauno Tõhk
"Eesti on start-upide arvult per capita Euroopas esikohal. Usume, et edu loob uut edu ja meil on potentsiaali enamaks," ütles Rõivas pressiteates.
Tänase kohtumise eesmärk oli tema sõnul koos edukate iduettevõtjatega arutada, kuidas innustada uusi idufirmasid alustama, aidata senistel kasvada ning uusi välismaalt Eestisse meelitada.
Ümarlaual arutati, kuidas muuta osalusoptsioonide maksustamine iduettevõtete jaoks soodsamaks ja paindlikumaks. Näiteks selliselt, et ettevõtte täieliku müügi korral enne kolmeaastast optsioonide maksuvabastuse tähtaja täitumist mitte rakendada erisoodustusmaksu ning käsitleda osalusoptsioone ettevõtlustuluna.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samuti arutati, kuidas lihtsustada kõrge kvalifikatsiooniga välistööjõu tulemist Eestisse, näiteks iduettevõtete asutamiseks ja neis töötamiseks lihtsustatud korras elamisloa saamisega.
Edasi ootab rahandusministeeriumis ees praeguse optsioonide maksustamise süsteemi analüüs ning kuidas saaks sektori vajadustele riigi poolt vastu tulla ja siseministeerium analüüsib start-up elamisloa võimalusi.
"Tahame motiveerida ettevõtlikke talente Eestis töötama, et tänastest start-upidest kasvaksid rahvusvahelised korporatsioonid," ütles Rõivas.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.