Soome firma Uponor omandas iduettevõtte NWater Oy, mis spetsialiseerub tarbevee kvaliteedi jälgimisele reaalajas.

- Uponor ostis vee kvaliteeti jälgiva idufirma.
- Foto: Erik Prozes
NWateri loodud vee kvaliteedi mõõtmise tehnoloogia põhineb anduritel, mis tuvastavad ja mõõdavad vees sisalduvaid osakesi ning mikroobe. Peale lahenduse lõplikku viimistlemist on Uponori eesmärk see järgmistel aastatel turule tuua.
Uponori asepresidendi Ilari Aho sõnul möödetakse täna vee kvaliteeti enamasti proove võttes, mis annab tihti tulemusi alles mitu päeva hiljem. "Uus NWater tehnoloogia võimaldab jälgida vee kvaliteeti reaalajas, mistõttu saab avariiolukorras tarbijaid kiiresti teavitada, vähendades nii olulisel määral veega seotud ohte. Kasu tarbijate tervisele ja rahaline sääst võivad olla tohutud,“ sõnas Aho pressiteates.Uponori teatel sobib NWateri tehnoloogia eriti hästi ühisveevärkide jaoks, ent seda on võimalik kasutada ka tööstuses ja elamutes. "Uue tehnoloogia üks peamisi eeliseid lisaks usaldusväärsele tööle on selle väike maksumus ja laiendatavus,“ ütles NWateri teadus- ja arendusosakonna juhataja Esa Hämäläinen. "Andmete jälgimine veebipõhiselt annab veekäitlejatele pidevat teavet vee kvaliteedi kohta jaotusvõrgus ja ka kohest tagasisidet võrgus tehtavate muudatuste kohta," selgitas ta.Ka Eestis pakub uus tehnoloogia hulgaliselt võimalusi. Kiire ja täpne veeanalüüs on eriti oluline tundlikes keskkondades, näiteks haiglates, vanadekodudes ja lasteasutustes, teatas Uponor.Idufirma ostnud Uponor plaanib jätkata tehnoloogia kiiret arendamist ja integreerida see nii oma infrastruktuuri kui ehituslahenduste tootevalikusse.Uponor pakub tooteid ja lahendusi ohutu joogivee tarbeks, energiasäästlikuks kütmiseks ja jahutamiseks ning infrastruktuuri jaoks. Firma tegutseb elamu-, tööstus-, kaubandus- ja ühiskondlike hoonete ehituse ning samuti keskkonnaehituse turul. Uponoris töötab 3800 inimest 30 riigis, peamiselt Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Uponori peakontor asub Soomes, ettevõte on registreeritud Helsingi börsil. Eestis alustas Uponor tegevust 1993. aastal.
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.