16 märts 2016

4 riigikogu komisjoni otsivad täna e-residentsuse karidele lahendusi

Foto: Terje Lepp

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon, majanduskomisjon, rahanduskomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon peavad täna ühisistungi e-residentsuse teemal.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul annab e-residentsus võimaluse suurendada Eesti majandusruumi ja residentide arvu. Selleks, et tagada Eestis kasutusele võetavate ideede tegelik rahvusvaheline teostatavus, on aga vaja kohandada ka õigusruumi.

„E-residentsusega kaasnevad võimalused on uuenduslikud ja avardavad turgu, kuid võivad kaasa tuua ka mõningaid probleeme ja nende karide vältimiseks me arutelu avamegi,“ ütles Palling.

e-residentsus pakub välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele. Kui enam kui aasta eest sai The Economisti toimetaja ja estofiil Edward Lucas esimeseks e-residendiks, siis täna on meil juba ligi 9000 e-residenti. Kokku on esitatud ligi 10 000 e-residendi taotlust  128 riigist, viiendik neist Soomest.

Kell 9 algavale komisjonide istungile on kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu, e-residentsuse arendusmeeskonna juht Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse e-residentsuse projekti juht Kaspar Korjus.

Istungil osalevad rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov, finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross, siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik Siiri Leskov.  Kutsustud on ka Robert Kitt Eesti Pangaliidust ja Imbi Jürgen Eesti Advokatuurist.

Riigikogu konverentsisaalist toimuv ühisistung on avalik ja toimub veebiülekanne.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821