Investor Indrek Kuivallik sai Stockholmi arbitaažikohtust Starmani enamusosaluse ostuks rohelise tule.

- Starmani üks asutajatest Indrek Kuivallik
- Foto: Andras Kralla
Stockholmi Kaubanduskoja vahekohus otsustas, et Indrek Kuivalliku ettevõttel OÜ Polaris Invest on õigus osta senise Starmani suuraktsionäri East Capitali enamusosalus.
Kuivallik teatas mais, et kasutab oma väikeaktsionäri eelisõigust ja ostab East Capitali 62,7% osaluse. Tehingu hind on vähemalt 81 miljonit eurot. Tollal lootis Kuivallik tehingu allkirjastada kuu aja jooksul, ent nii ei läinud.
Nimelt kirjutas Äripäev juunis, et
Starmani müügile tõmmati pidurit, kuna East Capital oli märtsis otsustanud müüa oma osaluse Ameerika päritolu fondile Providence Equity. Selleks, et kasutada väikeaktsionäri eelist, pidi Kuivallik esitama kohtusse taotluse, et müügitehing Providence’iga peatuks. Harju maakohus seda tegigi, kuid et Kuivallik saaks oma tehingut jätkata, oli vaja oodata ka Stockholmi Kaubanduskoja Arbitaažiinstituudi vahekohtu hinnangut, kas East Capital Explorer on rikkunud aktsionäride lepingu eelisostu õiguse klauslit. Otsust oodati mitu kuud.
Millal pikale veninud tehing lõplikult ära tehakse ja ostu-müügileping allkirjastatakse, Kuivallik ega tema esindaja Henri Treude ei öelnud ja lisasid, et nad ei pea võimalikuks tehingu detaile praegu pikemalt kommenteerida.
East Capital Explorer AB teatas eile, et tehing lükkub veel pisut edasi. Starmani hinnanguline väärtus on East Capitali andmetel 210 miljonit eurot.
Seotud lood
Starman alustas juunikuus Euroopas innovatiivse 10 Gbps võrgulahenduse ehk nn 10 G EPON fiiberoptilise võrgu ehituse planeerimist. Starmani ja Nokia koostöös 5. oktoobril läbi viidud laborikatsetused andsid koduse internetikiiruse rekordilised tulemused.
Telekommuniatsiooniturg muutub kiiresti. Inimesed tahavad rohkem teenuseid vähema raha eest. Muutuvad nii inimestevahelised suhtlemisharjumused, kui ka sisutarbimise eelistused, rääkisid ettevõtjad Äripäeva telekommunikatsioonifirmade TOP 2015 nimekirjast.
Tänavuse Äripäeva Rikaste TOPi kaksikvõidu noppisid idufirmade esindajad. Infotehnoloogia oli tegevusalaks märgitud 31 korral.
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.