Autor: Aali Lilleorg • 3. detsember 2016

Teletornis 8 m maa all ja siiski 11 m üle merepinna hakkab paiknema uus andmekeskus

Autor: Levira

Tallinna teletorni maa-alusele korrusele rajatav andmekeskus hõlmab 300 ruutmeetrit ning on ümbritsetud 20 000 tonnist betoonist. Uue andmekeskuse IT võimsus on kuni 400 kW ning keskuse kolmes eraldatud ruumis asub serverite paigaldamiseks neli autonoomset moodulit, teatas Levira.

Telekommunikatsiooni- ja IT infrastruktuuri ettevõte Levira tutvustas 2. detsembril uut andmekeskust, kus Levira klientidele pakutakse seadmekoha ja -kapi põhist serverite majutusteenust ning kuni 100 Gb andmesideühendust viielt erinevalt sideoperaatorilt.

Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste märkis, et seni televisiooni vabalevi ettevõttena tuntud Levira panustab jõulisemalt meedia- ja pilveteenuste sektoritesse ning täna moodustab teenuste eksport juba kolmandiku Levira käibest. „Andmekeskuse ja pilveteenuste turgudeks on Balti riigid, Venemaa ja Skandinaavia,“ ütles Tammiste.

Levira pilveteenuste divisjoni direktori Margus Uustalu sõnul on pilveteenused Levira kõige noorem ja kõige kiiremini kasvav valdkond. „Kui alguses küsisid kliendid majutusteenust, siis mingil hetkel mindi üle virtualiseeritud lahendustele ning pakume täisteenust Eesti kõige turvalisemas ja hoitumas andmekeskuses,“ lisas Uustalu.

Levira on pilveteenuste arendamise käigus alustanud koostööd maailma juhtiva pilveplatvormi arendajaga Jelastic Inc, millega pakutakse intuitiivset, kuluefektiivset ja paindliku pilveplatvormi erinevatele ettevõtetele Eestis ja lähiriikides.

Autor: Aali Lilleorg
Autor: Aali Lilleorg
Autor: Aali Lilleorg
Autor: Sven Tuppits
Autor: Sven Tupis
Autor: Sven Tupits
Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112