1. juuliks tuleb uuendada ID-kaartide sertifikaadid, mis on antud välja enne 2014. aasta oktoobrit, teatas Riigi Infosüsteemi Amet.

- Foto: Kuvatõmmis/ blog.ria.ee
Selliseid uuendamata ID-kaarte on kasutuses üle 470 000, sh elamisloa- ja digi-ID kaardid. Pärast 1. juulit on võimalik uuendada ainult neid sertifikaate, mis on väljastatud 2014. aasta oktoobrist kuni 2016. aasta märtsini. Eelmise aasta märtsist väljastatud isikutunnistused on juba uute sertifikaatidega.
Kauguuendamise eesmärk on tõsta kaartide turvalisust. ID-kaardi sertifikaatide uuendamata jätmine võib hiljem kaasa tuua probleeme nende elektroonilisel kasutamisel. Näiteks võib tekkida takistusi e-valimistel või ei tunnista internetipank uuendamata jäänud sertifikaatidega isikutunnistusi. Kui kaardi omanik õigeks ajaks vajalikke uuendusi ei tee võib juhtuda, et ID-kaart tuleb üldse välja vahetada.
Vajalike uuenduste tegemiseks tuleb paigaldada arvutisse veebilehelt
https://installer.id.ee/ uusim ID-kaardi tarkvara ning järgida lehel olevaid juhiseid. Eestis on kasutusel ca 1,3 miljonit kehtivat digitaalselt isikut tõendavat dokumenti. Mullu kasutas ID-kaarti elektrooniliselt kaks kolmandikku kasutajatest, kes andsid aasta jooksul keskmiselt 94 digiallkirja ja autentisid end 121 korral.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Selle nädala jooksul tuleb uuendada enne 2014. aasta oktoobri keskpaika välja antud ID-kaartide sertifikaadid, edastas meeldetuletuse Riigi Infosüsteemi Amet.
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?