Europol tabas küberpetturite võrgustiku

Foto: Pixabay

Kolm päeva kestnud operatsiooni käigus arreteeriti Poolas üheksa inimest, kelle seas olid kriminaalse võrgustiku juhid, samuti otsiti läbi 25 maja, teatas Europol

Kurjategijad reklaamisid internetis autosid ning ehitus- ja põllumasinaid, mida nad kunagi asjast huvitatud ostjaile kohale ei toimetanud, kuigi olid saanud masinate eest ettemaksu.

Reklaamid ilmusid internetis mitmel kauplemisplatvormil, mis müüvad sõidukeid ja masinaid Euroopa Liidu liikmesriikides. Kriminaalne võrgustik tegutses alates 2015. aasta jaanuarist kuni arreteerimisteni. Pättide ohvriks langes ligikaudu 1000 inimest, kes kaotasid kokku vähemalt 2,4 miljonit eurot. 

Pettuse varjamiseks ostis jõuk kokku hea mainega väikeettevõtteid. Veebireklaamid viitasid seejärel nende usaldusväärsete ettevõtete tegevusele. Ohvritelt saadud raha pesti rahamuulade võrgustike kaudu ja võeti välja sularahaautomaatidest Poolas, Horvaatias ja Tšehhis. 

Poola politseid konfiskeeris viimase reidi käigus kümneid esemeid, nende seas pangakaarte, autosid, sülearvuteid ja mobiiltelefone. Konfiskeeriti ka varasid 350 000 euro väärtuses. Uurimine kestab ja tulevikus on oodata veel arreteerimisi.

Osa kuritegeliku grupi liikmetest oli seotud ka teist sorti organiseeritud kuritegevusega nagu alkoholi ja tubakaga salakaubitsemine. 

Operatsiooni korraldamiseks kohtusid Europoli peakorteris tänavu aprillis Poola, Horvaatia, Rootsi, Saksamaa ja Rumeenia esindajad, kes vahetasid oma luureandmeid. Poola ja Horvaatia uurijad ning Europoli ametnikud leppisid kokku, et jätkavad võrgustiku tegevuse jälgimist.

Allikas: Äripäev

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112