Spotifyl on küll 50 miljonit kasutajat, kes muusika kuulamise teenuse eest maksavad, ent ometi ei suuda ettevõte kasumit teenida. Miks?
See küsimus on igati põhjendatud, kuna kuuldused Spotify börsile pürgimisest ei ole liialdatud. Spotify on on muusikastriimimisteenuse lipulaev ning sellel on 50 miljonit kasutajat, kes selle eest ka maksavad. Ometi vaevleb ettevõte endiselt kahjumis.
Selle peamiseks põhjuseks on litsentsitasud, mida Spotify peab artistidele maksma, et nood annaksid nõusoleku oma muusikat avaldada. Sealjuures on huvitav, et mida rohkem teenuse kasutajaid, seda suuremaks lähevad ka litsentsitasud. Tõsi, tegu pole probleemiga, millega seisab silmitsi ainult Spotify, samad kogemused on ka teistel striimimisteenuse pakkujatel.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Rootsi muusikateenuse pakkuja Spotify alustas eile USA börsil kauplemispäeva 165,90 dollari tasemelt, mis tähendab, et eelmise rahakaasamisega võrreldes on ettevõtte väärtus tublisti kasvanud.
Spotify oleks mõne aasta eest hingusele läinud, kui juhid poleks julgenud riskantset äriotsust langetada, tunnistas firma asutaja Daniel Ek.
Mobiilimakselahendusi pakkuv ettevõte Fortumo teatas täna, et on alustanud koostööd muusikastriimimisfirmaga Spotify, mille kasutajad Indoneesias ja Filipiinidel saavad nüüd osta ligipääsu muusikateenusele, tasudes ostu eest oma mobiiltelefoniga ja pangakaarti kasutamata.
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.