Autor: ITuudised.ee • 30. aprill 2018

IT-miljardär tutvustab Tallinnas uut tarkvara

Erik Damgaard Nielsen
Autor: Erakogu

Oma eelmise majandustarkvara tootva firma Microsoftile müügiga miljardäriks saanud Taani ettevõtja Erik Damgaard Nielsen tutvustab mai keskel Tallinnas uut tarkvara.

Damgaardi loodud majandustarkvara Uniconta tutvustusüritus toimub kinos Kosmos 16. mai pärastlõunal, 17. mail teeb Damgaard Tehnopolis tarkvarast ülevaatliku koolituse.

Damgaardi sõnul teevad nad Unicontaga väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete turul sama, mida Tesla teeb elektriautode turul. „Traditsioonilised pilvepõhised majandustarkvarad kannatavad veebibrauserist tulenevate piirangute ja suletud arhitektuuri tõttu. Me toome Unicontaga fookusesse tagasi võimaluse luua majandustarkvarasse uusi funktsionaalsusi, et tarkvara lahendaks klientide individuaalseid vajadusi ja ootusi,“ kinnitas ta. 

„Nagu Tesla, anname ka meie kasutajatele parema kogemuse, rakendades uut tehnoloogiat olemasolevate vajaduste lahendamiseks,“ lisas Damgaard.

Uniconta on pidevalt uuenev pilvepõhine majandustarkvara, mis koosneb finantsjuhtimise-raamatupidamise, kliendisuhtluse, müügi, ostu, laohalduse, projektijuhtimise ja tootmise funktsioonidest. Lisaks tuleb lahendusega kaasa ärianalüüsi töölaud ja aruannete generaator.

Uniconta Eesti juhi Eva Abrami sõnul on nad Eesti turul uustulnukad. „Lõppklienti silmas pidades on Uniconta ettevõttele, kes kasutab aegunud tehnoloogial põhinevat majandustarkvara ning kes on valiku ees, kas vahetada nüüd versiooni või tarkvara üleüldse,“ selgitas ta.

Uniconta müügikanaliks on partnerid ja edasimüüjad. Kliendid võivad küll otse Uniconta kasutajaks registreeruda, aga kõikidele klientidele saab olema lõpuks oma partner, kes pakub programmi kasutamisel tuge ja võimalikke väärtustloovaid lisaarendusi. Lisaks otsib Uniconta partnereid, kes tunnevad erinevaid tööstusharusid ja saavad luua lisamooduleid.

Eva Abrami sõnul on Uniconta Eesti eesmärgiks töötada 10-12 aktiivse partneriga. „Tänaseks on Unicontal üle 450 partneri Taanis, Hollandis ja Islandil,“ märkis ta.

Tarkvarainsener ja ettevõtja Erik Damgaard Nielsen tegutseb majandustarkvara alal 1980ndate algusest. Ta on loonud tarkvarad Danmax, Ökonomi Concorde, Concorde XAL, C5, C5 Light, Axapta ja nüüd Uniconta.

Damgaard müüs 2002. aastal majandustarkvara tootva ettevõtte Damgaard Navision Microsoftile 1,48 miljardi euro eest. Damgaardi toodetest kasvasid välja muuhulgas Eestis pakutavad Dynamics AX (Axapta) ja NAV (Navision).

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112