• 10.08.18, 11:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Suveakadeemias valmisid digilahendused

Täna kl 16 esitletakse Eesti Disainikeskuses kunstiakadeemia rahvusvahelise suvekooli interaktsioonidisaini töötoa tulemusi - digitaalseid lahendusi tänastele murekohtadele.
Kursuse juhendaja Haig Armen on interaktsioonidisaini õppekava juht Vancouveris Emily Carri kunsti- ja disainiülikoolis.
  • Kursuse juhendaja Haig Armen on interaktsioonidisaini õppekava juht Vancouveris Emily Carri kunsti- ja disainiülikoolis.
  • Foto: Emily Carri kunsti- ja disainiülikool
Nädala jooksul on 20 disainerit Taiwanist Kolumbiani uurinud, analüüsinud, kontseptualiseerinud ja välja töötanud digitaalseid lahendusi tänastele suurimatele murekohtadele – ebavõrdsus, vaesus, kliimamuutused, valitsuse läbipaistvus ja konfliktid. Suvekursus suunas osalejaid valdkonna teoreetiliste ja praktiliste aspektidega sügavuti minema, uurimaks kaasaegseid probleemistikke neile disainlahendusi pakkudes.
Loengute, filmide, märgiliste juhtumiuuringute ja stuudiopraktika abil jõuti interaktsioonidisaini olemuse ja esteetikani. Töö toimus gruppides nii digitaalsetel platvormidel kui füüsilises ruumis. Ideedest liiguti disainiprotsessini ja sealtkaudu juba presentatsioonide ja kriitikani.
Suvekursuse eesmärgiks oli mõista probleemkohti Eesti ühiskonnas läbi sotsiaalsete, tehniliste, majanduslike ja kultuuriliste perspektiivide ning praktiseerida uurimuslikku disaini ja selle sünteesi.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kursuse juhendaja Haig Armen on interaktsioonidisaini õppekava juht Kanadas Vancouveris Emily Carri kunsti- ja disainiülikoolis. Armen on keskendunud disainist juhitud ettevõtlusele ning tema uurimustöö hõlmab disaini ja programmeerimist, fookusega andmete visualisatsioonil, viipe-rakendustel ja muusikatehnoloogial. Armeenia juurtega kanadalane Haig Armen on muuhulgas jazzmuusik, kelle huviks on muusikaliste instrumentide loomine uute tehnoloogiate abil.
EKA rahvusvaheline suvekool toimub projekti "Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture – Presence & Possibilities" raames. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Suvekursuse tulemusi esitletakse täna Tallinnas Eesti Disainikeskuses (Põhja pst 27a).

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele