Indrek Kald • 10 august 2018

Suveakadeemias valmisid digilahendused

Kursuse juhendaja Haig Armen on interaktsioonidisaini õppekava juht Vancouveris Emily Carri kunsti- ja disainiülikoolis.  Foto: Emily Carri kunsti- ja disainiülikool

Täna kl 16 esitletakse Eesti Disainikeskuses kunstiakadeemia rahvusvahelise suvekooli interaktsioonidisaini töötoa tulemusi - digitaalseid lahendusi tänastele murekohtadele.

Nädala jooksul on 20 disainerit Taiwanist Kolumbiani uurinud, analüüsinud, kontseptualiseerinud ja välja töötanud digitaalseid lahendusi tänastele suurimatele murekohtadele – ebavõrdsus, vaesus, kliimamuutused, valitsuse läbipaistvus ja konfliktid. Suvekursus suunas osalejaid valdkonna teoreetiliste ja praktiliste aspektidega sügavuti minema, uurimaks kaasaegseid probleemistikke neile disainlahendusi pakkudes.

Loengute, filmide, märgiliste juhtumiuuringute ja stuudiopraktika abil jõuti interaktsioonidisaini olemuse ja esteetikani. Töö toimus gruppides nii digitaalsetel platvormidel kui füüsilises ruumis. Ideedest liiguti disainiprotsessini ja sealtkaudu juba presentatsioonide ja kriitikani.

Suvekursuse eesmärgiks oli mõista probleemkohti Eesti ühiskonnas läbi sotsiaalsete, tehniliste, majanduslike ja kultuuriliste perspektiivide ning praktiseerida uurimuslikku disaini ja selle sünteesi.

Kursuse juhendaja Haig Armen on interaktsioonidisaini õppekava juht Kanadas Vancouveris Emily Carri kunsti- ja disainiülikoolis. Armen on keskendunud disainist juhitud ettevõtlusele ning tema uurimustöö hõlmab disaini ja programmeerimist, fookusega andmete visualisatsioonil, viipe-rakendustel ja muusikatehnoloogial. Armeenia juurtega kanadalane Haig Armen on muuhulgas jazzmuusik, kelle huviks on muusikaliste instrumentide loomine uute tehnoloogiate abil.

EKA rahvusvaheline suvekool toimub projekti "Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture – Presence & Possibilities" raames. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Suvekursuse tulemusi esitletakse täna Tallinnas Eesti Disainikeskuses (Põhja pst 27a).

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821