• 26.09.18, 10:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

IT-firmad kandideerivad Tallinna konkursil

Mitmed IT- ja tarkvarafirmad kandideerivad Tallinna linnavalitsuse korraldataval konkursil eri kategooriais linna parimateks ettevõteteks.
Töökohtade looja kategoorias kandideerib Tallinna parima tiitlile ka Martin ja Markus Villigi asutatud Taxify.
  • Töökohtade looja kategoorias kandideerib Tallinna parima tiitlile ka Martin ja Markus Villigi asutatud Taxify.
  • Foto: Tiina-Liina Uudam
Tallinna linn korraldab juba 15. korda ettevõtluskonkursi, et tõsta esile kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid. 3. oktoobril Kalevi spordihallis toimuval galal selguvad aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtetevaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, vastutustundlik ettevõte ja keskkonnasäästliku ökouuenduse turuletooja.
Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaheri sõnul laekus konkursile tänavu ligi 80 taotlust, millest žürii valis igasse kategooriasse nominendid. "Valisime välja need tegevused, mille mõju Tallinna ettevõtluskeskkonna või turismi arengule oli kõige suurem ja mis eristusid majandusliku väärtuse ning uuendusmeelsuse poolest," selgitas ta.
"Konkursile esitatud projektide tase oli taas mitmekülgne ja võrdseid kandidaate oli palju. Ühelt poolt tegi see žürii otsustamise raskeks, teisalt on heameel tõdeda, et Tallinnas toimetavad väga tegusad ettevõtted ning organisatsioonid," lisas Vaher.
Selle aasta Tallinna ettevõtlusauhindade nominendid:
Arendusprojekt 2018:
Eesti Kunstiakadeemia uus maja, arendaja Eesti Kunstiakadeemia
Priisle Äripark, arendaja Hammerhead OÜEesti Ajaloomuuseumi elamuslik ajalookeskus Maarjamäel, arendaja Eesti Ajaloomuuseum
Koostööprojekt 2018:
"Liitreaalsuse rakendus lennukidisaini visualiseerimiseks", teostajad Operose Labs OÜ ja Magnetic MRO AS
"Eesti puitmajaklaster", teostaja Eesti Puitmajaliit MTÜ"Geenidoonoriks apteegis", teostajad SA Eesti Geenivaramu, OÜ Apotheka Magistratus OÜ, SYNLAB Eesti OÜ
Särav startija 2018:
Tarkvaraarendusettevõte Catapult Labs OÜ
Tarkvaraarendusettevõte Dolm IT OÜAurutehnoloogial põhineva autopesuteenuse pakkuja UpSteam Eesti OÜ
Turismitegu 2018:
UEFA superkarikafinaal Tallinnas, teostaja Eesti Jalgpalliliit
"Kadriorg 300" ürituste sari ja näitus "Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades", teostaja SA Eesti KunstimuuseumEkskursioonid erivajadustega inimestele, teostaja Saley Tour OÜElamuslik ajalookeskus Maarjamäe lossipargis, teostaja Eesti Ajaloomuuseum
Töökohtade looja 2018:
Tarkvaraarendusettevõte Taxify OÜ
Tarkvaraarendusettevõte Proekspert ASFinantstehnoloogiaettevõte TransferWise Ltd Eesti filiaal
Vastutustundlik ettevõtja 2018:
Investeerimisettevõte Avaron Asset Management AS
Pandipakendite kogumis- ja käitlemisettevõte Eesti Pandipakend OÜElektriseadmete ja -tarvikute tootja Ensto Ensek AS
Ökouuendus 2018:
Looduslike kosmeetikatoodete tootja Furcella OÜ (Berrichi Skincare)
Mobiilse merelainepõhise elektrijaama rajaja Lainergy OÜLooduslike puhastusvahendite tootja Mulieres OÜ
Lisaks seitsmele põhikategooriale antakse ettevõtluspäeval koostöös tehnikaülikooli, Tallinna ülikooli, kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele.
Rakenduslike teadustööde eriauhinna pälvivad:
Parim teadustöö tehnikaülikoolis: tark töörõivas Ragnarok Workwear 2.0, teadustöö juht professor Ivo Fridolin
Parim teadustöö Tallinna ülikoolis: haridustehnoloogilise kontseptsiooni loomine idufirmale Hoopy, teadustöö autor Kristi Vinter-NemvaltsParim teadustöö kunstiakadeemias: autonoomne laadimisabiline VÄLK, teadustöö autorid Arnav Khan, Arno Peever ja Sofia Vega AnzaParim teadustöö rakenduskõrgkoolides: jäätmekäitluse juhendmaterjal tervishoiuasutustele, teadustöö autor Grethe-Johanna Ploompuu (tehnikakõrgkool)
Ettevõtluskonkurss on osa igasügisesest Tallinna ettevõtluspäevast, mis toimub tänavu 2. oktoobril. Ettevõtluspäeva eesmärk on väärtustada ja tunnustada ettevõtlust, julgustada häid ja hulljulgeid mõtteid realiseerima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgustiku laiendamiseks. Ettevõtluspäeval osalemine on tasuta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 11:08
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum: milline on küberkaitse AI ajastul?
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele