Autor: ITuudised.ee • 1. märts 2019

EstateGuru värbas pankadelt tippspetsialistid

Veebruaris õnnestus EstateGurul saavutada läbirääkimiste käigus kokkulepe endiste Coop panga ja Swedbanki tippspetsialistidega. Värbamise tulemusena liituvad agressiivselt Euroopa suunal laieneva EstateGuru meeskonnaga Baltikumi riskijuht Andres Luts ning äriarendusvaldkonna juht Mihkel Roosme.
EstateGuru tegevjuht Mihkel Stamm
Foto: EstateGuru

“Lisaks kiirele laienemisele suunab EstateGuru lähiajal märkimisväärselt ressursse riskijuhtimisse ja võlamenetlustesse. Nendest eesmärkidest lähtusime ka oma meeskonna täiendamisel. EstateGugu eesmärgiks on alates ettevõtte loomisest olnud kasvada üleeuroopaliseks turuplatvormiks ning oleme veendunud, et oma ala professionaalide kaasamine võimaldab meil liikuda sellele eesmärgile lähemale, samas säilitades meie head võimekust riskijuhtimises,” ütles EstateGuru tegevjuht Mihkel Stamm.

EstateGuru uus äriarendusjuht Mihkel Roosme juhtis varasemalt Swedbank-i Balti panganduse panganduskanalite strateegia divisjoni.

“Mihkli eesmärgiks on kujundada EstateGuru rahvusvahelistumise strateegia, organiseerida selle teostus ja ehitada üles strateegilised partnerlussuhted. Mihkel on töötanud rohkem kui 15 aastat erinevate pankade juhtivpositsioonidel nii era- kui ärikliendisegmendis, mistõttu on tema laiahaardeline kogemus märgilise tähendusega EstateGuru edasisel arengul. Kogemus Swedbank-is on andnud Mihklile unikaalse kogemustepagasi ning valdkonnatunnetuse,” lisab Stamm.

EstateGuru värske Baltikumi riskijuht Andres Luts on endine Coop panga eraklientide krediidiriski juht ning Andrese põhilisteks väljakutseteks on arendada ettevõtte riskijuhtimistehnoloogiaid, luua skaleeritavad riskijuhtimisprotsessid ning krediidikomitee töös osalemine. „EstateGuru missiooniks on lõhkuda raame, kuid selleks tuleb senised laialtlevinud riskihindamismeetodid viia täiesti uuele tasemele. Andrese tugev kogemus pangandussektoris ning projektijuhtimises on oluline kompetents, mida rakendada EstateGuru kiirele kasvule orienteeritud äristrateegias,“ ütles Stamm.

EstateGuru tegutseb Eestis, Lätis, Leedus ning esimesed laenud on rahastatud ka Soomes ja Hispaanias.

Stammi sõnul on lühiperspektiivis põhiliseks eesmärgiks Soome turule sisenemine ning sealse meeskonna ja protsesside üles ehitamine. “Oleme analüüsinud nii Portugali, Iirimaa kui Ühendkuningriigi turgu ning kõik juriidilised ettevalmistused nendele turgudele sisenemiseks on valmis. Põhifookus on hetkel siiski Soomel. Laienedes nii aktiivselt kui EstateGuru seda teinud, on oluline mitte teha kompromisse toote kvaliteedis. Oleme kindlad, et uued meeskonnaliikmed aitavad seda visiooni edasi viia ning arendada,” lisas Stamm.

EstateGuru on Mandri-Euroopa juhtiv piirideülene ühisrahastusplatvorm tagatud lühiajalistele kinnisvaralaenudele. Lähipäevadel tähistab ettevõte olulist teetähist, milleks on rahastatud ärilaenude volüümi 100 miljoni euro piiri ületamine. Keskmine aastane tootlus 12.2% on tänaseks teeninud investoritele tulu ligi 7 miljoni euro ulatuses.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052