Autor: Viivika Rõuk • 6. märts 2019

ID-kaartide tootja sulgeb Eesti esinduse

Eesti ID-kaartide valmistaja Trüb Baltic AS, mis on Eestist aastate jooksul 10 miljonit eurot kasumit korjanud, paneb siinse esinduse kinni.

Trüb Baltic teenis veel eelmisel aastal ärikasumit 1,5 miljonit eurot.
Autor: Andras Kralla

Trüb Baltic ASi omanik, rahvusvaheliselt tegutsev ettevõte Gemalto N.V, on otsustanud oma põhitegevuse Euroopa põhjaosas ümber korraldada, seisab ettevõtte majandusaasta aruandes. Seepärast lõpetab Trüb Baltic personaliseerimise ja muu operatiivtegevuse selle aasta esimese kvartali lõpuks.

Veebruari alguses võttis ettevõtte juhtkond vastu otsuse töölepingute kollektiivseks ülesütlemiseks märtsi lõpu seisuga. Neljaliikmelisele administratiivmeeskonnale pakutakse kliendisuhte tagamise eesmärgil tähtajalist töölepingu säilitamise paketti. Ettevõttel oli eelmisel aastal 15 töötajat.

Praegu ei ole ettevõtte omanikul kavatsust alustada Trüb Balticu likvideerimist, selle potensiaalne algus on märts 2020, seisab aruandes.

Trübi emaettevõte Gemalto on Eestis tuntud ID-kaartide turvaaugu teemaga seoses. Praegu käib politsei- ja piirivalveamet Gemaltoga kahes asjas kohut ja ühtlasi on Gemalto kohtusse kaevanud ka politsei- ja piirivalveameti.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112