Autor: Indrek Kald • 18. märts 2019

IT Akadeemia: uudseid projekte oli vähe

Selgusid hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) programmi IT Akadeemia arendusprojektide taotlusvoorust tänavu toetust saavad projektid. IT Akadeemia teatel aga nappis uudseid projekte.
Ekspertkogu otsusel saavad rahastuse kolm taotlust IKT õppekavade arendamiseks ja viis taotlust erialaspetsiifiliste IKT oskuste arendamiseks muudel erialadel.
Foto: HITSA
Taotlusvooru maht oli 592 665 eurot, välja jagati üle 330 000 euro. Kokku rahastatakse kaheksat projekti viiest kõrgkoolist. Samas soovisid toetust saada üheksa kõrgkooli, kes esitasid 34 taotlust.
Ekspertkogu otsusel saavad rahastuse kolm taotlust IKT õppekavade arendamiseks ja viis taotlust erialaspetsiifiliste IKT oskuste arendamiseks teistel erialadel.

"IT Akadeemia programmist toetatakse arendustegevusi, et tuua haridusse uuenduslikku lähenemist ja suunata koole tooma infotehnoloogiat sisse kõikide erialade õppesse," ütles IT Akadeemia programmi nõunik Indrek Ots.

"Hindamisel eelistati konkreetse väljundiga ja uuenduslikke projekte, millel on kõrghariduse kvaliteedile laialdane mõju. Kahjuks tuleb tõdeda, et sel korral oli uudseid projekte suhteliselt vähe," lisas ta.

Näiteks saab Tallinna Tehnikaülikool toetust kolme projekti elluviimiseks, sh asjade interneti praktikumide keskkonna, telemaatika ja arukate süsteemide õppekava arendamise ning õppejõudude ja üliõpilaste andmeanalüüsi alase kompetentsi suurendamiseks.

Tartu Ülikool töötab toetust saanud projektide raames välja uued õppematerjalid sotsiaalteaduse üliõpilaste andmeanalüüsi oskuste taseme tõstmiseks ning suurendab humanitaarvaldkonna üliõpilaste ja õppejõudude IKT-oskusi.

Tallinna Ülikoolil on plaanis arendada inimese ja arvuti interaktsiooni õppekava, järgides ettevõtetes rakendatavaid tööprotsesse.

Tehnikakõrgkool arendab toetuse abiga kursusi, mis on seotud arvjuhtimisega koordinaatmõõtemasinatega, mida automatiseerimise ja digitaliseerimise suunas liikuvas tööstuses üha rohkem kvaliteedikontrolli alusena kasutatakse.

Kunstiakadeemia projekti raames töötatakse välja uued tööstus- ja digitootedisini kursused, mida kasutatakse IKT sektorile vajalike digitootedisainerite koolitamiseks.

Taotluste hindamises osales 12 eksperti ettevõtetest ja avaliku sektori organisatsioonidest. Taotlusvoorus välja andmata jäänud eelarve arvelt on plaanis korraldada uus taotlusvoor tänavu sügisel.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide, kutsekoolide ja IKT-sektori ettevõtete koostööprogramm IKT kutse- ja kõrghariduse kvaliteedi ning konkurentsivõime tõstmiseks, tööjõu tagamiseks ja valdkonna teaduse arendamiseks. Programmi rahastab haridus- ja teadusministeerium ning koordineerib HITSA.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052