Autor: Indrek Kald • 17. aprill 2019

President õnnitles Lissabonis Moneset esimese miljoni puhul

President Kersti Kaljulaid külastas Eesti finantstehnoloogia ettevõtte Monese kontorit Lissabonis ja õnnitles neid esimese miljoni kasutajani jõudmise puhul.
Portugalis riigivisiidil viibiv Kersti Kaljulaid kohtus Monese asutaja Norris Koppeli ning ettevõtte töötajatega.
Foto: Monese

Portugalis riigivisiidil viibiv Kaljulaid kohtus Monese asutaja ja juhi Norris Koppeli ning ettevõtte töötajatega. Presidendi sõnul on Monese edulugu toonud Eesti taaskord suurepäraste idufirmade maakaardile ja tutvustanud meid kui pisikest, aga innovaatilist e-riiki.

"Sümboolse tähendusega on Monese jõudmine esimese miljoni kliendini. Olete juba praegu vajalikud pea Eesti rahva suurusele inimgrupile. Õnnitlen Moneset selle olulise verstapostini jõudmise puhul ning jään huviga jälgima teie tulevikuarenguid," sõnas Kaljulaid.

Monese on tema sõnul tõestus sellest, et Eestist saavad alguse maailma muutvad ideed, mida saadab inspireeriv järjekindlus nende teostamisel. "Monese on ehitamas paremat ja innovatiivsemat pangandust, mis on äratanud maailmas tähelepanu ja teinud teist ühe juhtiva finantstehnoloogia ettevõtte Euroopas. Te väärite tunnustust nii uudse finantstehnoloogia rajajana kui panustamise eest tööandjana Eestis, Lissabonis aga ka Londonis, Berliinis ja mujal," tunnustas Kaljulaid.

Monese asutaja Norris Koppeli sõnul oli suur au võõrustada Eesti presidenti ettevõtte Lissaboni kontoris. "See linn pakub suurepäraseid võimalusi finantstehnoloogia valdkonna talentide kaasamiseks ja palkamiseks, samuti arendustegevuseks ja rahvusvahelise laienemise juhtimiseks. Koostöö ja sünergia Monese töötajate vahel Euroopa eri linnades on taganud meile juba esimese miljon kasutajat," rääkis ta.

"Ees ootavad põnevad ajad ja plaanis on kasvatada jõudsalt nii Monese töötajate kui klientide arvu. Lissaboni töötajaskonda plaanime kolmekordistada ja koondada talente üle Euroopa Monese jätkuvasse arengusse," lisas Koppel.

Eesti päritolu idufirma Monese avas Lissabonis oma Euroopa kolmanda kontori eelmise aasta oktoobris. Lisaks asuvad Monese kontorid Londonis, Berliinis ja suurim neist Tallinnas. Pärast 60 miljoni dollari suuruse investeeringu kaasamist septembris on ettevõte jõudsalt laienenud.

Viis aastat tagasi loodud Monese tegutseb 20 erinevas riigis ja on saadaval 12 keeles. Idee uudse pangandusäpi loomiseks tekkis Norris Koppelil pärast tülikat pangakonto avamise protsessi Londonis. Täna pakub Monese pangandusteenust rahvusvahelisel areenil liikuvatele inimestele.

Miljon kasutajat, konto kasutamine 75% ulatuses palgamakseteks ning TrustPiloti hinnang 9,1 teevad Monesest usaldusväärse teenusepakkuja Ühendkuningriigi ja muu Euroopa panganduses.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052