Autor: Indrek Kald • 16. september 2019

Riik alustab digiriigi visiooni loomist järgmiseks kümnendiks

Tänane e-Eesti tulevikukonverents on avalöögiks uue infoühiskonna arengukava loomisel, mille sihiks on järgmise aasta lõpuks leppida kokku Eesti infoühiskonna strateegilises arenguplaanis aastateks 2021+.
MKMi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.
Foto: Andras Kralla

Täna toimub Swissôtelis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud eesti- ja inglisekeelne konverents "Digital Agenda for Estonia 2021+", mis uurib, millist e-Eestit me tahame ehitada.

MKMi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut rõhutas konverentsi avades, et oleme 20 aastaga palju saavutanud. "Me oleme ehitanud uusi teenuseid, parandanud küberturbealast võimekust, side vallas on valmimas baasvõrgu ehitus ja kiirem internet jõuab reaalselt ka kodudeni. E-Eesti maine on maailmas tuntum kui kunagi varem ja see avab uksi Eesti ettevõtetele," tõi Sikkut näiteid.

"Tänase eesmärk on arutleda ja mõelda, kuhu edasi ja millised võiksid olla e-Eesti järgmised suured algatused," lisas ta üleskutse.

Terve päeva kestev konverents on avalöögiks uue infoühiskonna arengukava loomisel, mille sihiks on järgmise aasta lõpuks leppida kokku Eesti infoühiskonna strateegilises arenguplaanis aastateks 2021+.

Tänase ürituse eesmärk on Sikkuti sõnul alustada aruteluga ja panna mõtted liikuma – milliseks tahame e-Eesti näiteks kümne aasta perspektiivis ehitada. "Visioon pole vaid ühele arengukavale, digi on kõikjal ja seega on visioon ühiseks katuseks ka teistele poliitikavaldkondadele, nii kliimamuutustega kohanemiseks, tootlikkuse tõstmiseks kui parema hariduse saavutamiseks,“" lisas Sikkut.

Konverentsil astuvad üles nii eesti kui välismaised eksperdid, sh Hans-Christian Boos, Rudy de Waele, Dmitri Rozgonjuk, Pawel Swieboda, Linnar Viik, Rainer Kattel jm. Pärastlõunal toimuvad töötoad, millele on valitud kolm fookusvaldkonda, et katta infoühiskonna eri tahke: tuleviku e-riik ja teenused, digitaalne majandus ja ettevõtlus, digilahendused üksikisiku ja ühiskonna teenistuses.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052