Autor: Indrek Kald • 11. detsember 2019

UpSteam püüab Funderbeami abil miljonit eurot

Eesti mobiilne autopesu idufirma UpSteam alustas Funderbeami investeerimisplatvormil kampaaniat eesmärgiga kaasata kuni miljon eurot, millega arendada oma teenust ning laieneda kolmele uuele välisturule.
Tänavu tuli UpSteam turule autopesu telefonirakendusega.
Foto: UpSteam

Funderbeami investeerimisplatvormi privaatses voorus märgiti miinimumeesmärk 300 000 juba täis. Kapitalisüstiga plaanib ettevõte edasi arendada oma keskkonda ning laieneda Norrasse, Poola ja Saksamaale.

UpSteami tegevust ning rahakaasamist toetab ettevõtja ja ingelinvestor Kristjan Raude, kes rahastas ettevõtet juba eelmises voorus ning on nüüd võtnud eesmärgiks aidata idufirmal kasvada antud kampaaniat juhtides.

"Pärast esimest investeerimisringi olen UpSteami tiimiga tihedalt koostööd teinud. Äge on näha, kui suure kirega suhtutakse oma tegemistesse. Kõige tähtsam on aga nendepoolne kiire tegutsemine ja eesmärkide elluviimine," kommenteeris juhtinvestor Raude.

"Nad on täitnud oma lubadused, mis anti enne eelmist rahakaasamist. Toote-turu klapp on paigas, laienemise plaan Soome näitel edukalt testitud ning hästi töötav toode on välja arendatud," lisas ta.

Möödunud aasta novembris kaasati samuti Funderbeami kaudu kapitali, kokku ligi 280 000 eurot, kusjuures miinimumeesmärk märgiti täis 18 tunniga. Rahastamises osalesid toona mitmed tuntud investorid, nt Jaak Roosaare, Rain Rannu, Marek Kiisa ja Heidi Kakko. Täiendavalt saadi rahastust 225 000 eurot fondilt Superangel ja investeerimisettevõttelt Spring Capital.

Nende investeeringutega rahastati ettevõtte kasvu, arendustegevust ja kasvule orienteeritud ärimudeli loomist. Sel aastal tuli UpSteam välja mobiilirakenduse ja linnaplaneerijaga ning laienes esimesele välisturule Soome.

Naaberriiki laienemine toimus mais, viiendal tegutsemiskuul Soomes on jõutud ka kasumisse. Samuti toimus kasv ettevõtte meeskonnas: aasta jooksul on saanud üheksast inimesest 50-liikmeline tiim.

UpSteami tegevjuhi Martin Kristersoni sõnul testiti esimese rahvusvahelise turuga laienemisstrateegiat, mis on uue rahastuskampaania eesmärkide üks olulisemaid punkte.

"Nii saadud kogemusele kui õppetundidele toetudes plaanime idufirma viia veel kolmele turule järgmise 18 kuu jooksul. Välisturgudele liikumist soodustab UpSteam Express teenus ehk "autopesu seljakotis", millega on laienemine efektiivsem võrreldes autopesukaubikuga," märkis ta.

Ekspressteenuse puhul liiguvad pesumeistrid ringi (elektriliste) jalgrataste või sõiduautoga ja neil on kaasas kõik pesuks vajalik varustus, mis mahub toidukulleritele sarnase seljakoti sisse. Sel juhul ei ole kaubikuliinide arv enam kasvu piirav tegur, võimalik on pakkuda soodsamat pesuhinda ja vajadusel suudetakse teenindada sadu kliente päevas.

Ettevõtte teatel on see kõige keskkonnasõbralikum autopesumeetod, vett kulub keskmiselt üks liiter ühe auto pesuks ning pesujääk ei satu maha.

UpSteam on 2017. aasta veebruaris tegutsemist alustanud Eesti iduettevõtte, mis pakub liikuvat autopesuteenust, ühendades omavahel auto omanikke ja mobiilseid autopesijaid. Ettevõtte asutajad on Tallinna tehnikaülikooli tudengid Martin Kristerson, Valjo Kütt ja Aleksis Anijärv.

Mullu osales UpSteam Eesti suurimal äriideede konkursil Ajujaht, kus jõuti kolme parema hulka. Tänavu tuli UpSteam turule autopesu telefonirakendusega ning laieneti Helsingisse. Viimase kahe aasta jooksul on idufirmat tunnustatud mitmete auhindadega, sh sai UpSteami tegevjuht Martin Kristerson Eesti aasta noorettevõtja 2019 konkursil teise koha.

Funderbeam pakub oma investeerimisplatvormi kaudu kasvufaasis väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kapitali kaasamise võimalust ning investoritele võimalust järelturul investeeringutega piiratud tingimustel kaubelda. Tänaseks on Funderbeami platvormi kaudu turule tulnud üle 50 kiire kasvuga ettevõtte, platvormil on rohkem kui 13 000 investorit enam kui 125st riigist. 2013. aastal asutatud ettevõttel on kontorid Tallinnas, Londonis, Zagrebis ja Singapuris. Funderbeamis töötab kokku 40 inimest.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052