Autor: Indrek Kald • 20. märts 2020

Helmes: e-koosolekud võiks praegu toimuda tavapärasest tihedamini

E-koosolekud võiks praegu toimuda tavapärasest tihedamini – näiteks kaks korda päevas –, et korvata tavapärase vahetu suhtluse ärajäämist, soovitab tarkvaraettevõte Helmes.
Lepi kodubürodes kolleegidega kokku e-suhtluskanalid.
Foto: Pixabay

Töötajad kodukontorisse saatnud Helmese tiimijuhi Aino-Silvia Tali sõnul peavad organisatsioonid koduse kontori püstiseadmist igati toetama. Tema kinnitusel on kõige olulisem tagada töötajate kindlustunne ja tavapärane töökorraldus nii rahaliselt kui muude vahenditega.

"Suurt osa kontoritööd on võimalik teha kodustes tingimustes ja üle interneti nii, et töötajate kui klientide jaoks suurt midagi ei muutugi," rääkis Tali ja andis töö sujuvaks jätkumiseks viis soovitust.

1) Ettevõte saadab koju kõik vajaliku – töölauad, monitorid, lisaklaviatuurid. Soovi korral laseb Helmes vedada kulleriga koju kõik inimestele vajalikud vahendid. See soodustab tavapärast töörütmi, füüsiliselt õiget tööasendit ning võimaldab stressivabamalt kohaneda. Kui töötajal pole kodus kiiret internetti, siis võiks ettevõte seda toetada. Ja ettevõte peab oma töötajaid usaldama, et ka kodus tõesti töö jätkub.

2) Jätka samas töörütmis – tõuse hommikul harjumuspärasel ajal voodist üles, vaheta pidžaama tavarõivaste vastu, lõunata ja lõpeta tööpäev tavapärasel ajal. Muidu muutub vahe töö ja eraelu vahel hägusaks ja töö võib venida õhtutundidesse. Ära unusta füüsilist aktiivsust – võimle kodus või mine puhkehetkel jalutama.

3) Piira koduseid segajaid. Ürita vältida töötundidel kõrvalisi tegevusi. Koduõppel laste ja pere kõrvalt on keerulisem, aga ürita võimalusel ka kodustega töötegemise ajad ja kohad kokku leppida.

4) Lepi kolleegidega kokku e-suhtluskanalid ning korralda veebis regulaarsed koosolekud, et inimesed ka üle distantsi samal lehel oleksid. Kasuta e-kirjade või telefonikõne asemel rohkem videokõne võimalusi. E-koosolekud võivad toimuda tavapärasest tihedamini, näiteks kaks korda päevas, et korvata tavapärase vahetu suhtluse ärajäämist.

Helmes kasutab suhtluseks näiteks konverentsilahendust Microsoft Teams, aga ka Skype´i ja Slacki. Kui töötaja ei taha, et ta kodu videokõnest paistab, siis saab nii Teamsis kui Skype´is tausta hägustada.

5) Jätka ka "kohvinurga" koosolekutega. Peale online-töökoosolekute on sisekliima mõttes oluline suhelda kolleegidega edasi ka mitteametlikult nagu kohvinurgas ning selleks aega planeerida. Näiteks küsida, kuidas kodus töötamine sujub ja kuidas muidu läheb, soovitab Helmese tiimijuht Aino-Silvia Tali.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052