Autor: Indrek Kald • 15. aprill 2020

ITLi juhid: e-riigi kogemust jagades saame anda teistele maadele ellujäämisõpetust

ITLi juhatuse liikmed arutasid minister Kaimar Karuga digiriigi kogemuse jagamist teistele maadele, mis on muutunud tavapärasest riigi brändingust n-ö ellujäämisõpetuseks.
Kohtumisel minister Kaimar Karuga osalesid ka Andre Krull, Kaupo Reede ja Ivo Suursoo.
Foto: Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL)

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendava ITLi juhatuse liikmed kohtusid veebis väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karuga, et leida lahendusi erinevate valdkondade ettevõtjate muredele.

"Kõige tähtsam on praegu see, kuidas IKT-sektor saab aidata teisi elutähtsaid valdkondi, nagu näiteks toiduainetööstus, kaubandus vm, kus vaja kriisist väljatulemiseks kiireid muutusi," selgitas ITLi president Andre Krull.

"Arutlesime finantsinstrumentide ja tootearenduse toetamise meetmete üle, mis aitaksid neid ettevõtteid, kes on tõsiselt valmis tootmises muutusi ellu viima ning selleks innovaatilisi lahendusi otsima, aga ka töötajate ümberõpet soodustama. Leppisime kokku, et anname selles osas sisendit ettevõtluse arendamise sihtasutusele," lisas ta.

Teise teemana käsitleti ühiste ekspordisõnumite koostamist e-riigi eduka kriisitaluvuse osas. Andre Krulli sõnul on digiriigis elamise kogemuse jagamine teistele riikidele praegu muutunud tavapärasest riigi brändingust n-ö ellujäämisõpetuseks.

"Kuidas jääda riigina toimima ka kontaktivabas maailmas, kus nakatumise oht on tavapärase elu halvanud? Eesti elanikele on ka kriisiajal olnud stabiilselt kättesaadavad olulised teenused, koolitöö jätkub, suhtlus riigiga ja muud protsessid toimivad. Teistelgi riikidel tuleb järgmiste võimalike kriiside paremini talumiseks valida fookusvaldkonnad, mida riigina arendada. Me saame neid aidata," kinnitas ta.

Avaliku sektori kärbete teema on pikalt olnud arutelu all. "Võimalusel tuleb praegu kärpida jooksvaid kulusid – jätkuvalt on tähtis efektiivsus ning vajadusel tegevuse ümbermõtestamine, kuid pikaajalised investeeringud (sh riigihanked) majandusse ei tohiks saada kärpekääride ohvriks," rääkis Krull.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu sõnul on erialaliitudel oluline roll valdkonna vajaduste ja võimaluste edastamisel. "Järjepidev suhtlus ITLiga on hea näide toimivast valdkondlikust koostööst, mis on praeguses olukorras hindamatu. Meie jaoks on poliitikakujunduseks ning meetmete disainiks väga oluline saada sektoritest vahetut tagasisidet ning tuvastada mustreid ja signaale," märkis ta.

"Mõtleme hetkel koos nii sellele, kuidas praeguses olukorras paremini hakkama saada, kui ka sellele, kuidas parimal võimalikul moel kriisist välja tulla," lisas minister Kaimar Karu.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755