• 28.02.23, 11:56

Eestis loodud tehisintellekt vähendab energiamahukate ettevõtete käidukulu 20%

TalTechi IT- ja energeetikateadlased arendasid koostöös Eesti eraettevõttega tehisintellekti, mis aitab vähendada energiamahukate ettevõtete käidukulusid viiendiku võrra.
TalTechi arendustööde konkursil esikolmikusse jõudnud tehisintellekti lahenduse uurimisrühma kuulus ka suurandmete õppejõud Innar Liiv.
  • TalTechi arendustööde konkursil esikolmikusse jõudnud tehisintellekti lahenduse uurimisrühma kuulus ka suurandmete õppejõud Innar Liiv.
  • Foto: Raul Mee
Samuti saab sellega pikendada seadmete eluiga eelduslikult kümnendiku võrra.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.04.25, 12:48
Ära maga maha: Euroopa väärtuslikeim börsifirma korraldab Eestis olulise sündmuse
Värskelt Euroopa kõige väärtuslikumaks börsifirmaks kerkinud Saksa tarkvaraarendaja SAP korraldab Tallinnas sündmuse – SAP Innovation Day Estonia, kus jagatakse soovitusi ning viise ettevõtte kasvuks ning kuidas panna AI ja kaasaegne andmeanalüüs konkurentsieelisena kõige efektiivsemalt tööle.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele