Tallinnas kohtuvad 40 riigi küberteemadega tegelevad diplomaadid, kavas ka küberõppus
Viiendat aastat järjest kohtuvad enam kui 40 riigi küberteemadega tegelevad diplomaadid Euroopast, Aasiast, Aafrikast, Austraaliast ja Ameerikast sel nädalal Tallinnas.
Mullu kohtusid Tallinna tulnud küberdiplomaadid ka IT-visonäär Linnar Viigiga tema muuseumis PoCo, vestlust juhtis seal e-riigi akadeemia juht Hannes Astok. Foto: Raigo Pajula
“Eesti kogemus on näidanud, et turvaline digitaalne areng eeldab nii praktilisi lahendusi kui ka ülemaailmset koostööd,” ütles ürituse ühe korraldaja, e-riigi akadeemia juhatuse esimees Hannes Astok.
Kui mujal soovitakse võtta kasutusele Eestis töötavat e-riigi lahendust, on see väga kasulik ka Eesti IT-firmadele, tõdes tihti välismaal digiriiki tutvustav president Toomas Hendrik Ilves.
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.