Edukaim arvutifirma Kulbert suurendas kasumit 220%

Eesti edukaim arvutifirma on AS Kulbert,
selgus tänases Äripäeva IT-ajakirjas Tehnotrend avaldatud arvutifirmade
TOPist.

Kulberti juht ja ainuomanik Ivar Kalma põhjendas võitu firma senise kontori müügiga eelmisel aastal, mistõttu saavutati ka suur kasum. Seni parim tulemus Eesti arvutifirmade TOPis pärines Kulbertil 2000. aastast, mil oldi kümnendad.
Kulberti mullune käive oli 70,8 mln kr ja kasum 7,2 mln kr. Üle-eelmise aastaga võrreldes kasvas firma käive 75 protsenti ja kasum 220 protsenti. Selleks aastaks ennustab Kulbert käibe langemist 60 miljonile kroonile ja kasumi vähenemist ligi poole võrra.

Teise koha saavutas Äripäeva arvutifirmade TOPis telekomi-, pangandus- ja kaubandussektorile IT-lahendusi tootev AS Proekspert. Firmat juhib Ove Tüksammel, kes on ka kümne protsendi aktsiate omanik. Enam kui pool aktsiatest kuulub taanlastele.

Kolmandaks tuli kontoritehnika müügi ja hooldusega tegelev Narva firma AS Argo Electronics. Suure osa ettevõtte käibest andis mullu kontoritoodete eksport. Argo Electronics kuulub võrdsetes osades Oleg Fjodorovile ja Andrei Rabtsevitsile.

Arvutifirmade TOPis seati ettevõtted pingeritta kuue näitaja põhjal. Arvutamise aluseks võttis Äripäev firma 2005. aasta käibe, käibe kasvu võrreldes 2004. aastaga, 2005. aasta kasumi majandustegevusest, kasumi kasvu võrreldes 2004. aastaga, rentaabluse aastal 2005 ja omakapitali tootlikkuse aastal 2005.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara