Hiina ja Venemaa ühendavad kosmose vallutamisel jõud

Kokkulepe näeb ette, et hiinlased ehitavad
satelliidi ning venelased lennutavad selle kosmosesse koos oma kosmoselaevaga
"Phobos Grunt".

Satelliit viiakse orbiidile ümber Marsi, kus ta planeedi uurimiseks vene kosmoselaevast eraldub. Venelaste ülesandeks on aga kuunduda Marsi kuul Phobos, et koguda pinnaseproove ning tuua need tagasi Maale.

Kokkulepe kahe riigi vahel sõlmiti Hiina presidendi Hu Jintao riigivisiidi käigus Moskvas. Ehkki ajakavast ei ole midagi räägitud, on sobivaim aeg 10-11 kuu pikkuseks Marsilennuks 2009. aasta oktoober.

Kokkuleppe kahe riigi vahel allkirjastasid Hiina poolt Rahvusliku Kosmoseadministratsiooni juht Sun Laiyan ja Venemaa Föderaalse Kosmoseagentuuri (Roskosmos) juht Anatoli Perminov. Kokkuleppe sõlmimisel viibisid ka mõlema riigi presidendid.

Lisaks on Hiinal ka kolmeastmeline Kuuvallutamise programm. Programm hõlmab kõigepealt kosmosesondi saatmist Kuu orbiidile, kuundumist 2012. aastal ning pinnase ja kivimproovide Maale toomise sellele järgneva viie aasta jooksul.

Ka Suurbritannial on plaan saata kosmosesond Marsi kuule Phobosele. Missiooni eesmärgiks on katsetada tulevaste Marsilendude tehnoloogiat. ESA ja NASA on oma ühismissiooni peamiseks prioriteediks kuulutanud Marsi kivimproovide Maale toomise järgneva 15 kuni 20 aasta jooksul.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara