Neiu süütas oma veebipäeviku elavdamiseks maju ning autosid

Eile mõistis Jaapan kohus 10 aastaks vangi
neiu, kes püüdis oma veebipäevikut populariseerida fotodega põlevatest majadest
ja autodest, mille oli pildistamise jaoks ise süüdanud.

21aastane Erika Hirata korraldas põlengud, et saada shokeerivaid fotosid ning meelitada nendega miljoneid jaapanlasi oma blogi lugema, vahendasid Cybersecurity.ru ja Tokyo Times. Seejuures tuvastati kohtus, et Hirata andis oma tegudest täielikult aru ning oli psüühiliselt süüdiv.

Esimene süütamiskatse toimus 2006. aasta aprillis. Juba kuu aja pärast püüdis Hirata süüdata oma endist kooli ja mullu suvel üht maja Nagano lähedal. Nagano politsei kahtlustas, et Hirato süütas ka viis autot, kuna ta kajastas kõiki põlenguid vaid mõned minutid peale nende faktilist algust. Neid süütamisi ei õnnestunud aga tõestada.

Mullu aprillist kuni Hirata kinninabimiseni puhkes Nagano ümbruses seletamatutel asjaoludel ligikaudu 20 põlengut.

Algul nõudis süüdistaja Hiratale 13aastast vangistust. Kaitsja kauples karistust leebemaks, kuna ühestki süütamisest ei tekkinud suurt tulekahju ning inimesi neis ei hukkunud.

Tokyo Times kirjutas, et Hirata unistas tööst meelelahutusäris või modellina, kus tema eeskujuks olid Jaapani kuulsused Erika Sato ja Norika Fujiwara.

Hirata vanemad vabandasid avalikult kõigi ees, kes said nende tütre tegevusest majanduslikku kahju, vahendas Cybersecurity.ru. Portaali andmetel on Jaapanis rohkem blogisid kui üheski teises riigis. 72 miljonist blogist on jaapanikeelsed tervelt 37%.

Inglise keeles peetavaid blogisid on praegu 36%, hiinakeelseid 8%, itaalia- ning hispaaniakeelseid 3%. Iga päev tehakse maailmas juurde 120 000 blogi.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Arvamused

Teabevara