15 head tasuta turvaprogrammi: oma jälgede peitmine ja koristamine

Isiklike asjade varjamine, potentsiaalselt
ohtlike skriptide kahjutuks tegemine ning kogunenud saasta koristamine muudavad
su arvuti turvalisemaks. Järgnevad programmid aitavad sul hoida arvutit puhta ja
kaitstuna.

Kruptos 2
Kardad, et keegi võib pääseda ligi su kõige isiklikematele failidele? Kruptos 2 kasutab võimsat 128-bitist krüpteerijat, mis muudab su failid loetamatuks kõigile peale sinu enda. Eriti tõhus on programm näiteks mälupulgale salvestatud info krüpteerimisel. Kruptos 2 laseb sul luua ka iseavanevaid krüpteeritud arhiive; lõhkuda kustutatud faile, nii et isegi nende jäljed on sinu kõvakettalt kadunud ning isegi maskeerida faili nime, kui sa faili krüpteerid.
Kruptos 2

Transaction Guard
See Trend Micro tasuta programm on tegelikult kaks ühes turvatarkvara. Kõigepealt on ta nuhkvara avastaja ja kustutaja, mis su arvutit reaalajas pidevalt jälgib. Lisaks on programmis "salajane klahvistik", mis kindlustab, et sinu paroole ja muud isiklikku infot interneti teel ei varastataks. Kui sa külastad lehekülge, mis küsib sult parooli, sisestad sa selle salajasel klahvistikul, mis kopeerib parooli lõikelauale, kust see kleebitakse otse vajalikku kohta.
Transaction Guard

CCleaner
Netis surfates korjad sa tee peal üles igasuguseid asju. Sinu arvuti saab üle koormatud ajutiste internetifailidega, surfamisajalooga, küpsistega ja igasuguste muude pisiasjadega. Lisaks loovad ka muud käigusolevad programmid pidevalt ajutisi faile, failinimekirju ja muud taustamüra. Ka Windows ise jälgib, millega sa tegeled ja salvestab info oma logidesse. Tegelikult saaks sinu kohta väga palju teada, kui lihtsalt uurida asju, mis kogunevad sinu arvutisse. CCleaner kustutab su arvutist kõik sellised jäljed. See ainult ei suurenda su privaatust, vaid ka vabastab suure osa kõvakettamahtu.
CCleaner

NoScript
Netis surfamise suurimate ohtude hulgas on Java ja JavaScripti skriptid (käsujada, mida täidetakse ilma kasutajapoolse vahelesegamiseta) ja appletid (väike programm, mis jookseb teise rakenduse sees). Kurjategijad võivad maskeerida need kahjulikud koodijupid vajalikeks tööriistadeks või need täielikult ära peita, sel ajal kui nad oma pahategusid korda saadavad. Kahjuks pole ühtegi head moodust halbade ja heade eristamiseks. Aga Firefoxi tasuta laiendus NoScript takistab kõigi JavaScripti ja Java appletide käivitumise, välja arvatud need, mille sa ise turvalisteks tunnistad. Lisandina antaske sulle nimekiri ohututest saitidest, mida sa ise täiendada saad. NoScript ütleb sulle, kui ta on blokeerinud veebilehe Java või JavaScripti.
NoScript

File Shredder 2
Kustutatud fail on sinu arvutist kadunud? Eksid! Isegi kui sa kustutad faili ja tühjendad ka oma prügikasti, saab spetsiaalne tarkvara selle faili taastada. Üldiselt sa aga eelistaksid, et kustutatud failid jääksidki kustutatuks, eks ole? File Shredder 2 kirjutab kõik failid või kaustad üle juhusliku tekstiga. Selle tulemusena ei ole võimalik kustutatud faili taastada. Lihtsalt vali fail, käsi programmil see üle kirjutada ja fail on igaveseks läinud.
File Shredder 2

Riski hindamine

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara