Haiglates on vaja mobiiltelefonikeeldu

Kuigi Eesti haiglates suhtutakse
mobiiltelefonidesse üsna vabalt ning isegi keelusildid on hakanud seintelt
kaduma, leidis uut kinnitust: mobiiltelefonid mõjutavad intensiivravi
osakondades kasutatavate aparaatide tööd.

Pooled hingamisaparaatidest, mida Hollandi teadlased katsetasid, ei töötanud enam korralikult, kui nende lähedal oli sisselülitatud mobiiltelefon, teatas BBC.

Kokku testiti 61 erinevat meditsiiniseadet ning valdavale osale neist avaldas mobiiltelefon mingit mõju. Näiteks testiti üheksat erinevat intensiivraviosakondades kasutatavat hingamisaparaati ning seitsme tööd suutis mobiiltelefon mõjutada. Neist mõjudest kuus liigitasid katsetajad ohtlikeks, telefonist lähtuv muutus hingamisaparaadi töös oleks mõjutanud patsiendi tervist.

Jälgimismonitoridest testiti 13 erinevat ning neist 7 tööd suutsid mobiiltelefonid häirida. Perfuusorite puhul suutis telefon häireid tekitada seitsmest kolmel. Samuti segasid telefonid dialüüsiaparaate, südamestimulaatoreid ning isegi õhuniisutajaid.

Vähem häireid tekitasid 3G-telefonid. Kui enamasti pidi häire tekitamiseks telefon asuma seadmest mõne sentimeetri kaugusel, registreeriti üks ohtlikuks liigitatud juhtum ka siis, kui telefon oli kolme meetri kaugusel.

Ajakirjas Critical Care ilmunud artiklis tõid testijad ära ühe järelduse: intensiivravipalatis peab telefon jääma haigevoodist vähemalt meetri kaugusele.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara