Andres Agasild: Eestil on oht ka internetiäris muutuda allhankijaks

Järgmisel nädalal Äripäeva
majanduskonverentsil Äriplaan 2008 esinev MarkIT tegevjuht Andres Agasild leiab,
et Eesti internetifirmad peaksid enam tähelepanu pöörama oma kapitalil
põhinevatele internetiprojektidele.

"Vajalik on kohalike ettevõtjate innovatiivsus ja ettevõtlikkus, et luua väljakutsuvaid projekte millega välistööjõud oleks huvitatud liitumast," ütles Agasild konverentsi korraldajatele.

Tema sõnul on näiteks Skype suutnud Eestisse tuua arvestaval hulgal väljaseptsialiste ja nende puhul on tegemist tipptasemel teabetöötajatega, mitte masstööjõuga. "Samas on siin oht muutuda ka selles valdkonnas allhankijaks. Tõeliselt väljakutseks oleks Eesti oma kapitalil põhinevad internetiprojektid, mis suudaksid välisturgudel läbi lüüa ja kaasata ka välistalenti," lisas ta.

Võõrtööjõu sissetoomist internetiäris Agasild üldiselt aga vajalikuks ei pea. "Internetiäri on juba olemuselt asukohast suhteliselt sõltumatu. Internetifirma käivitamisel on täiesti võimalik tellida kujundus USAst, programmeerimine Ukrainast, logo ja kaubamärk UKst jne. Internetiäri kontekstis pole tööjõu importimine seega eraldi teema," märkis ta, lisades, et pooldab internetiäri kontekstis mitte võõrtööjõu sissetoomist, vaid suutlikkust võõrtööjõudu rakendada väärtuslike ekspordieesmärkide nimel.

Loe Äriplaan 2008 kohta lisa siit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara