Google võrgutab suhtlusvõrgustikke

Google poolt välja töötatud uus süsteem
võimaldab arendajatel kasutada samu rakendusi erinevates sotsiaalsetes
suhtluskeskkondades.

Tänaseni peavad arendajad kohandama oma lahendusi vastavalt keskkonnaga, kellega koostööd tehakse. Ülimenukas Facebook on suurim, kellega paljudel sotsiaalsetel võrgustikel on ühilduvaid lahendusi.

Google OpenSocial võimaldab kasutada ühesuguseid lahendusi mitmes keskkonnas korraga, nagu näiteks Facebookist tuntud muusikasoovitused iLike või siis parimate sõprade tähistamiseks mõeldud Top Friends.

Google on ammu haudunud suuri plaane seoses sotsiaalsete suhtluskeskkondadega, kuid pidi eelmisel nädalal tunnistama kaotust Microsoftile võitluses keskkonna Facebook pärast.

Google teatel on OpenSociali kasutamiseks leping juba tosina sotsiaalse suhtluskeskkonnaga, näiteks LinkedIn, Friendster ning Google’i enda Orkut, teatas BBC.

Arendajatest on liitunud Flixter, iLike ning RockYou.

Erinevalt Facebookist võimaldab OpenSocial kirjutada tavalises javascriptis ja html-is. Kood vajab ühildumiseks vaid väikest kohandust.

Tehnoloogiablogi TechCruch nimetas plaani arendajate hulgas kindlaks hitiks, ühtlasi ennustas, et sellest saab Facebookile suur rivaal.

„Arendajad kurdavad, et iga uue sotsiaalse võrgustiku tarbeks tuleb ära õppida keel ning kulutada aega, et kirjutada uusi koode,” kirjutas TechCrunch’is Michael Arrington. Tema sõnul on juba liitunud võrgustike arv muljetavaldav. „Hirm Facebooki ees on ajanud Google paati häid partnereid.”

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara