Mutli: aastal 2013 sõidavad loodetavasti trammid Lasnamäele ja Lennujaama

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli rääkis
tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil, et loodetavasti sõidavad aastal 2012
või 2013 Tallinnas ringi ägedad trammid, mis liiguvad vaikselt ja vibreerivad
vähem.

Projekti „Tallinna tramm“ tulemusel luuakse uued liinid Lasnamäe - kesklinna suunal ja Tallinna lennujaama - Balti jaama suunal. Linnapea Edgar Savisaare sõnul kiitis linnavalitsus täna projekti heaks ja saatis selle edasi volikokku.

Abilinnapea Mutli sõnul lähevad uued trammiliinid maksma umbes 3,2 miljardit ning selle raha sisse on arvestatud ka veermed ehk trammid. „Reisijate jaoks on see kõige mugavam viis saada Tallinna kõige suuremast linnaosast kesklinna tööle,“ rääkis abilinnapea trammiliini vajalikkusest linnakodanikele.

Trammiliini plaanitakse rahastada Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi ja riigi abiga. „Tänaseks on linnavalitsusel välja töötatud lihtsam trammiliini variant, mida linn finantseeriks, kui riigi osalus puuduks mingil põhjusel,“ rääkis Mutli plaan B-st.

Lasnamäe trammiliini on plaanitud abilinnapea Mutli sõnul väga pikka aega. „Alates 70-datest (1970-datest-toim) on lubatud Lasnamäele oma trammiliini ja meie tahame selle ära teha,“ ütles linnapea.

Lasnamäe inimesi hakkaksid trammi peale viimiseks käivitataks Lasnamäe sisene bussiliin.

Abilinnapea rahustas kõikki nn vana trammiliini kasutajaid ja ütles: „Tallinna tramm saab järgmise aastal 120 aastaseks ja vana tramm ei kao kuskile. See jääb alles, ning iga inimene saab sõita oma lemmikliinil näiteks Koplisse, Tondile või Ülemistesse edasi.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara