Hansapank: menetleme probleemseid laenusid ise

Hansapanga teatel menetlevad nad
probleemseid laenusid ise ega anna neid inkassofirmadele sisse nõuda.

Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna arendus- ja analüüsijuhi Kersti Arro sõnul ei kasuta Hansapank reeglina probleemsete laenude menetlemisel teisi firmasid, vaid menetleb neid ise.

Kersti Arro kommenteeris: "Meie laenuportfellil on olnud stabiilselt hea kvaliteet ning sms-laenudega eluasemelaenu maksete tasumist me omast kogemusest küll kinnitada ei saa."

Arro lisas: "Laenu väljastamisel hindame põhjalikult iga kliendi maksevõimet juba n-ö varuga. Kliendi sissetulek peab olema piisav laenumaksete tasumiseks ka intressi tõusu korral."

SEB Eesti Ühispank teatas, et loovutavad väikesed tagatiseta nõuded Julianus Inkassole ning Lindorfs Eestile. "Sinna lähevad eraisikute väikesed tagatiseta nõuded, mis on kuni 10 000 krooni, krediitkaardivõlad ja muu selline," rääkis panga pressiesindaja Silver Vohu.

Vohu sõnul antakse inkassofirmasse sellised laenuvõtjad, kes panga meeldetuletusele ei reageeri. "Tasub pangaga ise kontakti otsida ja koostööaldis olla," selgitas Vohu. Viimasel ajal on kujunenud trendiks, et laenuvõtjad unustavad tagasimakseid teha.

Aripaev.ee küsimusele, millal unustamine trendiks kujunes, vastas Vohu, et seda võib täheldada juba mitu kuud.

Probleemsete eluasemelaenude ning ärisektori laenude sissenõudmisega tegeleb SEB samuti ise.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara