Amazoni elektronraamatukogu, väike nagu raamat FOTOD

Netikaubamaja Amazon tuli eile lagedale
elektronraamatuga, mille mällu mahub paarsada raamatut, sellesse on
võimalik tellida elektroonilisel kujul ka värskemaid ajalehti.

Esialgu on toode nimega Kindle müügil vaid Amazoni USA-osakonnas, hinnaga 399 dollarit, ehk ligi 4270 krooni.

Suuruselt meenutab seade pehmes köites raamatut, kuid on sellest märgatavalt kergem ning õhuke nagu pliiats. Lugejale üritatakse seadme abil luua muljet nagu loeks ta tõepoolset ehtsat trükitud raamatut. Võrreldes arvutiekraaniga puudub e-raamatul taustavalgustus, mis teeb lugemise arvutiekraani või mobiiltelefoniga võrreldes mugavamaks, kirjutas The Guardian.

See pole esimene e-raamat maailmas. Nii Microsoft kui Sony on aastaid üritanud inimesi paberist raamatute juurest elektrooniliste manu meelitada, kuid vähese eduga.

Amaoni juht Jeff Bezos möönis, et raamatute digitaliseerimine on seni läinud vaevaliselt ning sellel on tema sõnul ka põhjus: raamat sobib nii hästi selleks, milleks ta on mõeldud, seda on raske asendada.

Siiski usub Amazon, et seadmel on üks suur eelis. E-raamat töötab võrguvabalt, uusi raamatuid saab käigupealt Amazoni netikaubamajast juurde laadida.

Amazon teeb USAs koostööd mobiilioperaatoriga Spring. Raamatute juurdelaadimise ja tellitud ajalehtede arve esitab firma koos võrguvabade ühendumiste tasuga.

Ainus saksakeelne leht, mida hetkel saab tellida, läheb Kindle kasutajale kuus maksma ligi 160 krooni, samas San Fransisco Chronicle saab kätte 64 krooniga kuus.

Siiski on analüütikud uue toote suhtes skeptilised. Seade on küll kena, aga miks peaks see asendama raamatuid, mida on kerge kaasas kanda, need on odavad ning kõikjal saadaval.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

PASSWARE is looking for an OPERATIONS' MANAGER

Manpower OÜ

30. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

Teabevara