Venemaa IT-ettevõtted trügivad börsile

Viimasel viiel aastal keskmiselt 22%
aastakasvu läbinud IT-sektori firmasid võib varsti börsile oodata, vahendas
E-xutive.ru. Sektori aastaseks kasvuks oodatakse 20-25%.

Praegu kaubeldakse turul kolme Venemaa IT-ettevõtte aktsiatega, milleks on IBS, Armada ja Sitronics. Möödunud nädalal pidasid investeerimispangad IBSi aktsia turuhinda 52% väärtpaberi tegelikust hinnast odavamaks. Armadat peeti 36% ning Sitronicsit 11% odavamaks.

Investeerimisfirma Troika Dialog tegevdirektor Andrei Ðaronov ütles, et 2009.-2010. aastal on oodata vene IT-firmade börsilemineku buumi. IPOt plaanivad Compulink, Technoserv, Verysell, Natsionalnaja Komputernaja Kompanija, Kasperski laboratoorium ja Softline.

Investeerimist pidurdavateks faktoriteks peavad analüütikud vene IT-turu läbipaistmatust. Pole selge, kuidas jagatakse suurtellimusi, impordiks kasutatakse pool-legaalseid skeeme, puudub usaldusväärne majandusaruandlus ning statistika.

Kasperski laboratooriumi peadirektor Jevgeni Kasperski rääkis, et börsileminekuks on neil kaks põhjust. Raha on vaja suuremamahuliste ostude finantseerimiseks ning avalikud ettevõtted pääsevad kergemalt korporatiivklientide jutule. Näiteks Ameerika Ühendriikides mõjub börsiettevõtte staatus kui visiitkaart, selgitas Kasperski.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT (H5) DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

15. september 2017

Artiza Networks is looking for an R&D TEAM LEADER

Manpower OÜ

03. september 2017

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

15. september 2017

Käsi­raamatud